ایرسا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرمانشاه گفت: 94 درصد اعتبارات مشاغل خانگی مصوب سال ۱۴۰۰ استان کرمانشاه به مبلغ 73 میلیار تومان جذب شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین ، مختار احمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: با ابلاغ ۷۷۶ میلیارد ریال اعتبارات مشاغل خانگی ویژه طی دو مرحله در ۱۴۰۰ و افزایش ۱۰ برابری سهمیه نسبت به سال ۱۳۹۹ با برگزاری جلسات کمیته فنی مشاغل خانگی و برش شهرستانی و دستگاهی و با معرفی متقاضیان به دو بانک عامل (رفاه کارگران و توسعه تعاون) پرداخت شذه است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه افزود: تاکنون ۷۳۲ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان از این تسهیلات به میزان ۹۴ درصد مبلغ تخصیصی با پیش بینی ۲ هزار و ۵۰۱ فرصت شغلی در کرمانشاه پرداخت شده است.

مختار احمدی با اشاره به اینکه تسهیلات مشاغل خانگی به صورت قرض الحسنه با نرخ سود ۴ درصدو بازپرداخت ۵ ساله پرداخت می شود، ادامه داد: مجوزهای مشاغل خانگی در راستای تسهیل در صدور مجوزها به دو صورت ثبت محور و مجوز محور انجام می شود.

وی افزود: در مجوزهای مشاغل خانگی به صورت ثبت محور به صورت آنلاین مجوز صادر شده و در مجوزهای ثبت محور حداکثر سه روز مجوز صادر می شود و در این راستا تاکنون بیش از ۳ هزار مجوز مشاغل خانگی به صورت الکترونیکی در کرمانشاه صادر شده است