رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: 90 درصد هزینه بیماران کووید 19 را بیمه پرداخت میکند که بیماران با دفترچه روستای 5 درصد و سایر بیمه ها 10 درصد مبالغ را پرداخت میکنند.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر محمود رضا مرادی رئیس در دیدار با اصحاب رسانه، ضمن ابراز تاسف از درگذشت ماموستا محمدی، امام جمعه اهل سنت شهر کرمانشاه اظهار داشت: ماموستا محمدی یک انسان وارسته و اتحاد و همدلی را بین اهل تشیع و اهل سنت برقرار کرد.

وی با اشاره به اینکه اگر رسانه مناسبت و قوی باشد، شایعات کمتر خواهد شد گفت: همکاری رسانه با علوم پزشکی و وزارت بهداشت عالی بوده و کمال تشکر را دارم.

وی با بیان اینکه فرهنگ عمومی مردم در پیشگیری از کووید۱۹ بسیار موفق بوده، گفت: امام جمعه و استاندار کرمانشاه نقش بسیار مهمی در پیشگیری از کرونا داشتند که وزیر بهداشت از استاندار کرمانشاه جهت کاهش و پیشگیری از کووید ۱۹ تقدیر کردند.

مرادی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی در امر پیش بینی خوب عمل کرده که در دی ماه استارت و در اسفند ماه که وارد پیک بیکاری وارد شد اطلاع رسانی مناسبی انجام گرفت.

وی افزود: در اولین روزها تعداد موراد بستری کم بود و این امر موجب شد که ما اقدام شایسته تری انجام دهیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گفت: در ابتدای بیماری بلافاصله بیمارستان گلستان را مجهز و به مرور با شیوع کووید ۱۹ بیمارستان فارابی آماده و پذیرش بیمار را در دستور کار قرار داد.

دکتر مرادی خاطر نشان کرد: سه دستگاه را مبلغ ۵ میلیارد تومان خریداری شد که اگر این اقدام انجام نمیگرفت با مشکل برمی خوردیم.

وی از پیش بینی ۱۰۰۰نفر بیمار بستری اشاره کرد و گفت: در اوج بیماری ۴۵۰ الی ۴۶۰ بیمار داشتم که نصف تخت های بیمارستان ها خالی بودند.

مرادی گفت: اقداماتی که کادر پزشکی و مجموعه‌ی دانشگاه علوم پزشکی بر آن تاکید و سعی در اجرای آن داشتند مساله‌ی پیشگیری بود که خوشبختانه تا حدودی با موفقیت همراه شد، از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تجهیز بیمارستان‌ها و آمادگی برای پیک‌های بعدی بیماری بود؛ در بازه‌ی زمانی که آمار مبتلایان و فوتی‌ها به حداقل رسید، سعی کردیم با تجهیز و تامین امکانات بیشتر، بیمارستان‌ها را برای پیک بعدی بیماری آماده کنیم.

وی گفت: سامانه ۲۵۲۵ قبل از وزارت بهداشت راه اندازی و استدیو سلامت که با همکاری رییس صداوسیما انجام گرفت که جهت اگهی بخشی به مردم انجام گرفت.

مرادی در خصوص فعالیت‌های جمعی اعم آزمون‌های سراسری و عزاداری‌ها،گفت: در دو هفته‌ی گذشته و دوهفته‌ی آینده فعالیت‌های مختلف علمی و مذهبی زیادی شاهد بودیم و خواهیم بود که این خود زنگ خطری است برای شیوع بیشتر بیماری، بنابراین باید شیوه نامه‌های بهداشتی در مراسمات محرم و بقیه ی فعالیت‌های اجتماعی دقیق و به صورت کامل اجرا شوند.