۷ پروژه بزرگ برق غرب به ارزش ارزی ۱۰.۸ میلیون دلار در استان کردستان به بهره‌برداری می‌رسد

ایرسا _ مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای غرب گفت: ۷ پروژه بزرگ شرکت برق منطقه ای غرب به ارزش ارزی ۱۰.۸ میلیون دلار و ریالی ۱۴۴۰ میلیاردی به‌صورت ویدیو کنفرانسی در اولین روز دهه مبارک فجر و توسط معاون وزیر نیرو در استان کردستان افتتاح می‌شود.

به گزارش ایرسا آنلاین، علی اسدی اظهار کرد: این پروژه‌ها در قالب هفته سی و نهم پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و همزمان با اولین روز از دهه مبارک فجر و چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسند.

وی افزود: فاز اول نیروگاه مقیاس کوچک(CHP) به‌ظرفیت ۱۴ مگاوات در شهرستان مریوان، پست انتقال ۲۳۰ به ۶۳ کیلوولت آژوان و اتصالات خطوط آن واقع در شهرستان کامیاران، پست کامپکت فوق‌توزیع ۶۳ به ۲۰ کیلوولت سرنجیانه و اتصالات خطوط آن واقع در سنندج، پست کامپکت فوق‌توزیع ۶۳ به ۲۰ کیلوولت مریوان۲ و اتصالات خطوط آن واقع در شهرستان مریوان پروژه‌هایی هستند که افتتاح می‌شوند.

اسدی گفت: نیروگاه مقیاس کوچک(CHP) بهینه نیروساز افق به ارزش ارزی ۱۰.۸ میلیون دلار توسط بخش خصوصی در شهرستان مریوان و مابقی پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر ۱۴۴۰ میلیارد ریال توسط شرکت برق منطقه‌ای غرب احداث و به بهره‌برداری خواهند رسید.