ایرسا_همزمان با سالگرد زلزله استان کرمانشاه و در نهمین آیین پویش ره سلامت با حضور وزیر بهداشت، 66 پروژه بهداشتی و درمانی استان کرمانشاه به طور همزمان افتتاح شد.

 

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر سعید نمکی در این مراسم گفت: امروز آمدیم هم سالروز زلزله کرمانشاه را پاس بداریم و یاد کنیم از عزیزان بر باد رفته در یاد مانده و هم اینکه به روح و بازماندگان آنها این پیغام را بفرستیم که ایران سربلند، با هیچ بلا و آفتی از پا نخواهد نشست. هم آنچه تخریب شد را می سازد و هم اینکه فراوان تر از آنچه که باید، توسعه را ادامه می دهد اگرچه در روزهای سخت و بسیار تلخ تحریم های ظالمانه باشد.

برای ساخت، تجهیز و راه اندازی این پروژه ها حدود ۲۰۹ میلیارد تومان هزینه شده و با بهره برداری از آنها حدود ۲۱ هزار و ۵۰۰ متر مربع فضای بهداشتی و درمانی به زیرساخت های حوزه سلامت در استان کرمانشاه افزوده می شود.

مرکز فوق تخصصی آنژیوگرافی، اینترنشنال رادیولوژی مجتمع بیمارستانی امام رضا(ع) کرمانشاه، ساختمان جدید معاونت غذا و دارو، بخش جدید ICU بیمارستان فارابی کرمانشاه با ظرفیت ۱۲ تخت و افتتاح چندین پانسیون پزشکان، مرکز جامع خدمات سلامت شهری و روستایی و خانه بهداشت از جمله مهمترین پروژه هایی است که امروز افتتاح شدند.

گفتنی است این پروژه ها در چهارمین سفر وزیر بهداشت به استان کرمانشاه در طول کمتر از دو سال، در سطح شهرستان های کرمانشاه، روانسر، جوانرود، پاوه، ثلاث باباجانی، سنقر، کنگاور، صحنه، اسلام آباد غرب، دالاهو و سرپل ذهاب به بهره برداری رسید.

  • نویسنده : پوریا زارعی