۴۸ میلیارد تومان زکات در استان کرمانشاه جمع آوری شد/کسب رتبه دوم کشور در تحقق برنامه زکات

ایرسا_ مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه با بیان اینکه در سالجاری مودیان کرمانشاهی بیش از ۴۸ میلیارد و ۸۰۶ میلیون تومان زکات پرداخت کردند، گفت: کمیته امداد استان کرمانشاه رتبه دوم کشور را در تحقق برنامه تعهدی زکات کسب کرده است.

به گزارش ایرسا آنلاین ، آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در دومین همایش زکات استان با بیان اینکه یکی از پایه ها و ارکان اسلام زکات است، گفت: به فرموده امام راحل (ره) اگر مردم زکات مال خود را بپردازند  فقیری در جامعه نمی ماند.

آیت الله علما تاکید کرد: کمیته امداد در پویش مومنانه ای که امسال در لبیک به فرمایشات رهبری (مدظله العالی) صورت گرفت انصافا خوب کار کرده است.

رئیس شورای زکات استان کرمانشاه ادامه داد: در این پویش مومنانه کمیته امداد از وظیفه خودش نیز اضافه تر عمل کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه هر کس در کمک به فقرا، ضعفا و مستمندان شتاب کند خداوند جزای کار خیر او را می دهد، تاکید کرد: سیره امیرالمومنان علی (ع) رسیدگی به فقرا و ایتام بوده و کمیته امداد نیز در زنده نگه داشتن سیره آن حضرت هرچه در توان داشته انجام داده است.

محسن رخصی، مدیر کل کمیته امداد و دبیر شورای زکات استان کرمانشاه نیز در ادامه این نشست از تحقق ۱۸۱ درصدی تعهد کمیته امداد کرمانشاه در بحث جمع آوری زکات خبر داد و گفت: جمع آوری ۲۷ میلیارد تومان زکات طی سال ۱۳۹۹ در تعهد استان بوده که تا امروز بیش از ۴۸ میلیارد و ۸۰۶ میلیون تومان جمع آوری شده است.

رخصی با تاکید بر اینکه کمیته امداد استان با جمع آوری این میزان زکات رتبه دوم کشور در تحقق برنامه تعهدی را کسب کرده، تصریح کرد: همچنین استان کرمانشاه در جمع آوری زکات فطره رتبه نخست کشوری را از آن خود کرده است.

وی ادامه داد: ۸۶ درصد از زکات جمع آوری شده در سالجاری برای رفع محرومیت و فقر و ۱۴ درصد برای ساخت و تعمیر پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است.

مدیر کل کمیته امداد استان کرمانشاه در پایان یادآور شد: از هزار و ۸۲۴ روستای دارای ظرفیت زکات در استان هزار و ۷۵۰ روستا دارای شورای زکات شده اند.