ایرسا- مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه گفت: فعالیت موکب فرهنگ و هنر استان تا ۲۵ شهریور با اجرای ۴۰ اثر نمایشی در قالب رویداد «اربعین، فراتر از کلام» در مرز خسروی ادامه دارد

به گزارش ایرسا آنلاین، علی صفدری اظهار کرد: برپایی موکب فرهنگ و هنر از روز دوشنبه ۱۴ شهریور در سرپل ذهاب، اسلام‌آباد غرب، قصر شیرین و مرز خسروی آغاز شده و تا ۲۵ شهریور ادامه دارد.
او با اشاره افزود: در حوزه تئاتر با حضور ۱۲ گروه نمایش خیابانی و دو گروه تعزیه به‌طور کل ۴۰ نمایش در کرمانشاه اجرا خواهد شد.
صفدری درباره دیگر برنامه‌های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه ادامه داد: ۴ گروه موسیقی آیینی، زنده‌نویسی خط، زنده‌نگاری نقاشی و نمایشگاه عکس بخش‌های دیگری است که در کنار اجرای گروه‌های نمایشی در حال برگزاری هستند.
نمایش‌های خیابانی «نوای نینوا» در مرز خسروی و «یحیی» در قصر شیرین به کارگردانی علی زیستی، «کاروان» به کارگردانی سعید ذبیحی در اسلام‌آباد غرب، اجرا‌های سیلورمن به کارگردانی بهمن نوری و علی صالحی در اسلام‌آباد غرب، پوریا ریزوندی و ایوب نعمتی در قصر شیرین، ناصر نوروزی و احسان زین‌الدینی در کرمانشاه از آثاری هستند که جمعه بیست و پنجم شهریور در رویداد «اربعین؛ فراتر از کلام» اجرا خواهد شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی فرهنگ و ارشاد