۳۰۵ دستگاه ماینر استخراج رمز ارز در کرمانشاه کشف و جمع‌آوری شد

ایرسا_ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه خبرداد: 305 دستگاه استخراج رمز ارز غیرمجاز باهمکاری نیروی انتظامی و مراجع قضائی استان در شهرک صنعتی فرامان کشف و ضبط شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهندس امیدعلی مرآتی مدیرعامل این شرکت با اشاره به آغاز هفته صرفه جویی آب و برق، گفت: دستگاه‌ های غیرمجاز رمز ارز، علاوه بر مصرف بالای برق و استفاده از تعرفه‌ ارزان، خسارت زیادی به شبکه‌ توزیع برق وارد کرده و بخشی ازخاموشی‌ ناخواسته را سبب می‌شوند.

وی در همین راستا بیان کرد: شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه برای جلوگیری از سوء‌استفاده‌های احتمالی، نظارت بر مناطق مشکوک و پرمصرف برق را تشدید کرده است و افراد سودجو به مقامات قضایی معرفی می شوند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه، ضمن تشکر و قدردانی از همکاری و تلاش بسیار ارزشمند دستگاه های امنیتی، پلیس امنیت اقتصادی و دستگاه قضایی اعلام کرد: از ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۰۰۰ دستگاه ماینر استخراج رمز ارز در استان کرمانشاه با کمک این دستگاه ها کشف و ضبط شده است.

مهندس مرآتی همکاری های مردم در شناسایی مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارزها، یکی از بهترین گزینه های مقابله با این موضوع عنوان کرد و گفت: همشهریان کرمانشاهی در صورت رویت این مراکز استخراج غیرمجاز می توانند با شماره ۱۲۱ تماس حاصل نمایند و در این راستا تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال پاداش دریافت کنند.