ایرسا- شهردار کوزران از کلنگ زنی شهربازی به مساحت چهار هزار و 800 متر مربع در پارک مولوی شهر کوزران در هفته دولت خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، ایمان درخشی در نشست خبری که مناسب روز خبرنگار در مجتمع امام علی (ع) شهر کوزران با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، اظهار کرد: در فاز اول چهار هزار و ۸۰۰ متر مربع شهربازی روباز برای کودکان و نوجوانان تا سن ۱۵ سال در پارک مولوی آغاز و با توجه به خریداری دستگاه ها که کاملا اتوماتیک است به مدت سه ماه تکمیل و به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: بعد از این مرحله بلافاصله نسبت به احداث فاز دوم که به صورت سرپوشیده و با مساحت ۱۰۰ متر مربع است اقدام می کنیم.

شهردار کوزران بیان کرد: پروژه نیم کاره غسالخانه از طریق مشارکت مردمی و شهرداری در حال انجام است که توسط هیات امنای اقدامات و هزینه ها با نظارت کامل اعضا انجام خواهد شد.

درخشی با اشاره به اینکه پروژه غسالخانه کوزران ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: تا آبان ماه سال جاری با مشارکت مردم به بهره برداری خواهد رسید.

شهردار کوزران با قدردانی از مردم و مشارکت در طرح های عمرانی و فرهنگی تاکید کرد: با حمایت ها و مشارکت هایی که توسط مردم بخش انجام خواهد شد، کوزران در حوزه مشارکت های مردمی در استان صدر نشین خواهد شد.

به گفته وی باید نشاط اجتماعی را در منطقه ایجاد کنیم چرا که بدون نشاط هر کار عمرانی به مشکل و بر خواهد خورد و به نتیجه نخواهد رسید.

درخشی با تاکید بر اینکه شهروند پروری سرمایه گذاری است که در آینده به نتیجه خواهد رسید، گفت‌: تمام مدارس ابتدایی شهر کوزران در بحث شهروندی همکاری کنند و پیشنهادات خود را مکتوب به شهرداری منتقل میکنند علاوه بر اینکه کمک رسان ما هستند، اعتماد به نفس آن افزایش خواهد یافت و شهروند پروری انجام خواهد شد.

شهردار کوزران گفت: در ۵ ماه گذشته ۵ تصادف در شهر کوزران اتفاق افتاده که عمده آن مشکل میادین شهر بوده که از شهریور ماه سال جاری اصلاح هندسی میادین استارت خواهد خورد.

وی با اشاره به اینکه قره دانه و قلاورخانه به شهرداری ملحق نیست،گفت: پروسه انتقال آن از منابع طبیعی به شهرداری در حال پیگیری است و در تلاش هستیم که به شهرداری ملحق شوند که بتوان کارعمرانی انجام و آن ها را ساماندهی کرد.

درخشی خاطر نشان کرد: جهت ایجاد پروژه های درآمد زا برای شهرداری خرید زمین و ایجاد مرکز خدمات رفاهی، سی ان جی و خدمات خورویی هستیم که با اجرای آن شهرداری به درآمدی پایدار خواهد رسید.

وی افزود: زمین جهت احداث مسکن ملی در شهر کوزران در حال مطالعه است و در آینده انجام خواهد گرفت.

به گفته درخشی، کوزران شهری استراتژیک در مرکز استان است که مسافرانی از غرب و جنوب غرب کشور، اسلام آباد غرب، کرمانشاه، گهواره، دالاهو و… از این مسیر که حدودا ۴۰ کیلومتر نزدیک تر است وارد جوانرود می‌شوند که جا دارد به زیرساخت ها و راه های این منطقه توجه ویژه ای شود.