مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه با اشاره به روند بهداشتی ذبح در کشتارگاه‌های استان، گفت: برای بهبود فعالیت کشتارگاه‌ها نیازمند تامین بودجه و تجهیزات پیشرفته‌تر هستیم.

به گزارش پایگاه خبری ایرسا، امید حاج محمدی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از کشتارگاه های شهرستان کرمانشاه، اظهارداشت: کشتارگاه ماهیدشت که بیش از ۶ ماه از آغاز فعالیت آن می گذرد، به صورت صنعتی و بااستفاده از تجهیزات مدرن مشغول به کار است.

وی به حفظ نکات بهداشتی و رعایت موازین و مقررات دامپزشکی در کشتارگاه‌های استان اشاره و تاکید کرد: کارشناسان دامپزشکی با تجهیزات و امکانات تخصصی در امر ذبح دام فعالیت می کنند به طوری که گوشت مصرفی مردم ضمن طیب و طاهر بودن از نظر بهداشتی نیز در شرایط استاندارد است.

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه یکی از اقدامات مهم و ضروری دامپزشکی را تامین گوشت سالم، بهداشتی و حلال برای مصرف مردم دانست و تاکید کرد: همه تلاش ما در حفظ سلامت و امنیت غذایی هموطنان با ارتقای کیفیت محصولات و تولیدات دامی است.

حاج محمدی، تجهیز کشتارگاه ها به سیستم های اتوماتیک و دستگاه های بسته بندی را ضروری و در دستور کار دامپزشکی استان دانست و گفت: کشتارگاه های ما به سیستم اتاق پیش سرد مجهز هستند، اما نیاز به تامین بودجه و تجهیزات پیشرفته تر داریم.

وی اجرای طرح پیش سرد گوشت در کشتارگاه های دام استان کرمانشاه را از ضروریات ساختاری کشتارگاه ها دانست و گفت: اجرای این طرح ها بسیاری از معضلات به ویژه انتقال برخی بیماری های مشترک بین انسان و دام را کاهش می‌دهد و کیفیت خدمات و سلامت بهداشت جامعه را سبب می‌شود.

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه گفت: در کشتارگاه سه نفر دامپزشک حضور دارند که در ابتدا دام‌های زنده را پیش از کشتار معاینه و در صورت تایید سلامت، اجازه کشتار را صادر می کنند.

وی افزود: دامپزشکان همچنین بر سایر فعالیت های کشتارگاه نظارت دارند؛ که از جمله آنها معاینه و تایید سلامت گوشت است.

مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه یادآور شد: مردم می‌توانند هرگونه مشکلات و تخلفات بهداشتی را با شماره تماس ۱۵۱۲ و پل ارتباطی سامانه پیامکی ۱۰۰۰۱۰۰۰۱۵۱۲ اداره کل دامپزشکی استان در میان بگذارند تا رسیدگی به آن در اسرع وقت انجام شود.