ایرسا- استاندار کرمانشاه گفت: فضای کرمانشاه سراسر حسینی و در قدیم و ایام معروف به قدم گاه و میزبان عاشقان ابا عبدالله و زائران بوده است

به گزارش ایرسا آنلاین، بهمن امیری مقدم در نشست خبری نوزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به اینکه مرز بین المللی خسروی در غرب کشور، راحت ترین و نزدیک ترین مسیر به کربلا است، اظهار کرد: زیر ساخت ها در استان کرمانشاه برای عزیمت زائران از استان کرمانشاه به کربلا بسیار خوب است.

وی افزود: مسیر خسروی طی سالیان گذشته به واسطه مساله کشور عراق بسته شده بود که با پیگیری های انجام شده در سال جاری بازگشایی شد.

امیری مقدم با اشاره به اینکه تمام افتخار ما مردم کرمانشاه این است که مدال خدمت گذاری به زائران امام حسین را داریم، گفت: نوزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی که از یک شهریور ما تا سه شهریور ما که از کشور های خارجی و استان های دیگر است، و شعار ما در این اجلاس کرمانشاه دروازه کربلا است.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: در حوزه فرهنگی بهترین و معنوی در استان کرمانشاه تجلیل از پیر غلامان است که یه صورت زنده با حضور ۱۵ کشور خارجی پخش می شود.

امیری مقدم با اشاره به اینکه در مساجد و هیات های مذهبی در سر تا سر استان و این سه روز به صورت ویژه برنامه خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: در این اجلاس نمایندگانی از ۱۵ کشور جهان، تقدیر از ۱۵پیر غلام ملی و ۶۰ تا ۹۰ ساله، شاعران انقلاب اسلامی، مفاخر و تجلیل از خانواده مداحان که در بین ما نیستند تجلیل خواهد شد.

استاندار کرمانشاه بیان کرد: افتتاحیه تجلیل از پیر غلامان و خادمان حسینی با حضور ۳۰۰ نفر از یکم شهریورماه در هتل سرای لاله بیستون، روز دوم محفل شعر عاشورایی در تکیه معاون ملک، روز سوم و اختتامیه در مسجد عمادالدوله برگزار خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه مردم استان کرمانشاه از پیر غلامان حسینی تجلیل و کمک خواهند کرد، گفت: ستاد عتبات عالیات در بازدید از مرزهای کشور گفته ان که بهترین مرز از نظر شرایط فیزیکی، ترافیکی و عمرانی در مرز خسروی است.