کرمانشاه جز شهرستان های کم برخوردار و محروم کشور است/ راه های جاده ای استان زیبنده مردم نیست

ایرسا- یک فعال اجتماعی با بیان اینکه کرمانشاه جزو شهرستان‌های محروم و کم برخوردار کشور است، گفت: این در حالی است که هنوز برای توسعه، زیرساخت‌های لازم را ندارد و در این میان راه‌های مواصلاتی یکی از زیرساخت‌هایی است که نقش پررنگی در توسعه ایفا می‌کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهندس حمید حسنی فرامانی اظهار کرد: برکسی پوشیده نیست که شبکه حمل و نقل ایمن و مناسب برای دسترسی و ارتباط با سایر مراکز کشور ضرورت محسوب می‌شود. در نبود راه‌های مناسب، طبیعی است که ظرفیت‌های کرمانشاه در بخش‌های مختلف بالفعل نشود و مغفول بماند، زیرا راه در توسعه اقتصادی، صنعتی و کشاورزی نقش تعیین‌کننده‌ای دارد. این در حالی است که ‌کرمانشاه کم‌ترین میزان بهره‌مندی از آزادراه‌ها و شبکه‌های هوایی دارد و راه ریلی زیادی نیز ندارد.

این فعال اجتماعی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم ظرفیت‌های شهرستان کرمانشاه شناسانده شود و اقتصاد آن رشد کند باید فکری برای توسعه و ارتقای راه‌های آن کرد، تصریح کرد: این‌که فقط در دولت‌های مختلف پروژه‌ها و طرح‌هایی نام برده شود و آئین کلنگ‌زنی صورت گیرد، اما به دلیل کمبود اعتبار و بودجه به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل رها شود، نمی‌تواند دردی از این شهرستان کم برخوردار را دوا کند.

مهندس حسنی فرامانی افزود: ازسویی دیگر کرمانشاه جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد، به طوری‌که بسیاری از مسئولان کشوری و استانی معتقدند یکی راه توسعه این شهرستان از گردشگری می‌گذرد.

وی خاطرنشان کرد: گردشگری از پربازده‌ترین فعالیت‌های اقتصادی در دنیا محسوب می‌شود که بالاترین میزان ارزش افزوده را ایجاد می‌کند. کرمانشاه با وجود قابلیت‌ها و جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و طبیعی می‌تواند مقصدی برای گردشگران داخلی و حتی خارجی باشد، اما باید زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری که توسعه اقتصاد را هم به دنبال دارد، در شهرستان فراهم شود که مهم‌ترین آن راه‌های زمینی و هوایی مناسب است.