ایرسا- سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه از خیرین و عموم مردم برای شرکت در پویش « نذر رهایی » و کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد دعوت کرد.


به گزارش ایرسا آنلاین؛ رسول بهرامی‌پور گفت: از همه خیرین و افراد نیکوکار استدعا داریم با شرکت در پویش « نذر رهایی» در این امر خداپسندانه ما را یاری کنند و در صورت تمایل به مشارکت در این پویش با شماره تلفن ۳۸۳۵۰۵۰۰ سازمان بسیج حقوق دانان استان کرمانشاه واقع در میدان سپاه، بلوار زن، روبروی پالایشگاه تماس بگیرند.

وی ادامه داد: به لطف الهی و در لبیک به فرامین مقام معظم رهبری مرحله سوم نهضت کمک مؤمنانه سازمان بسیج حقوقدانان در قالب آزادسازی زندانیان با اولویت جرائم غیرعمد و کمک به زندانیان و خانواده‌های آنان از اول آذر ماه آغاز شده و نوبت اول این آزاد سازی در چهارم آذرماه و همزمان با هفته مبارک بسیج در استان کرمانشاه اجرا شد.

به گفته او ۴۱ نفر از زندانیان با محکومیت‌های مالی با همت خیرین استان و رده‌های مقاومت بسیج سپاه حضرت نبی اکرم (ص) در سراسر استان آزاد شدند و این ۴۱ نفر به آغوش گرم خانواده‌هایشان برگشتند.

وی همچنین از ارائه خدمات مشاوره حقوقی رایگان به تعداد ۱۳۳ نفر از زندانیان و همچنین وکالت رایگان ۱۶ نفر از زندانیان در نوبت اول این طرح با حضور گروه‌های جهادی حقوق‌دانان بسیجی اشاره کرد و اظهار داشت: توزیع تعداد ۲۰۰ بسته معیشتی نیز بین خانواده زندانیان در نوبت اول طرح انجام گرفته و در مجموع خدماتی معادل ۶ میلیارد ریال به زندانیان در نوبت اول ارائه شده است.

بهرامی‌پور در ادامه گفت: کمیته آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد در سازمان بسیج حقوق‌دانان استان کرمانشاه راه‌اندازی شده و به دنبال استمرار نهضت کمک مؤمنانه این کمیته با هدف شناسایی و آزادسازی زندانیان با اولویت جرائم غیرعمد شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: از آنجایی که یکی از برنامه‌های خدمات‌رسانی حقوق‌دانان بسیجی ارائه خدمات مشاوره حقوقی، وکالت و سایر معاضدت‌های حقوقی به زندانیان معسر، نیازمند و آزادسازی زندانیان با اولویت مرتکبین جرائم غیر عمد است لذا  در همین راستا تفاهمات خوبی با اداره کل زندان‌ها و دادگستری استان انجام شده و به لطف الهی و با مشارکت حقوق‌دانان بسیجی استان از این به بعد شاهد حضور گروه‌های جهادی حقوق‌دانان بسیجی در زندان‌های استان برای ارائه خدمات معاضدتی به زندانیان و کمک به رفع مشکلات حقوقی آنان و تامین وکیل رایگان و بعضا کارشناسی‌های معاضدتی برای زندانیان معسر و نیازمند خواهیم بود.

مدیر سازمان بسیج حقوقدانان استان کرمانشاه اظهار داشت: این برنامه نهضت کمک مؤمنانه بارویکرد آزادسازی زندانیان با اولویت جرائم غیر عمد استمرار خواهد داشت و نوبت دوم این برنامه در ۱۳ دی ماه سالروز شهادت سیدالشهدای جبهه مقاومت سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی به نام این شهید والامقام اجرا خواهد شد