ایرسا- یک  فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان گفت:براساس مطالعات انجام شده افراد مبتلا به بیماری کبد چرب بسیار مستعد ابتلا به بیماری قلبی و همچنین مرگ ناشی از این بیماری ها هستند.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر ژاله دیناری اظهار کرد: بیماری کبد چرب یکی از شایع ترین بیماری ها است که متاسفانه کمتر مورد توجه قرار گرفته و درمان مناسبی برای آن توصیه نمی شود.

وی افزود: کبد چرب به دلیل رسوب چربی به علل مختلف خصوصاً افزایش شیوع سندروم متابولیک به علت تغییرات روش زندگی مانند: بی‌تحرکی و رژیم غذایی نامناسب است .

دکتر دینداری بیان کرد: آنچه که باعث نگرانی در خصوص کبد چرب می شود این است که براساس مطالعات صورت گرفته حوادث قلبی، عروقی پیش از بروز نارسایی کبد ایجاد میشود بنابراین نیاز است که موضوع کبد چرب را جدی بگیریم .

فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان یکی از مهم‌ترین اقدامات درمانی در این خصوص انتخاب روش زندگی مناسب و اصلاح الگوی غذایی ، ورزش ، کاهش وزن و خصوصاً کاهش چربی شکمی و اصلاح الگوی خواب است.

دکتر دینداری با اشاره به اینکه در کنار این روش ها و ارائه آموزش های لازم به بیمارانی که دارای کبد چرب هستند ، نیاز به دارو جهت تنظیم روش درمانی نیز ضروری است، گفت: مهمترین نکته این است که به بیمار اطمینان داده شود که با رعایت روش صحیح زندگی و دارو کبد چرب درمان می شود.

  • خبرنگار : پوریا زارعی