کاهش چهار هزار مگاواتی تولید برق از دلایل اصلی خاموشی‌ها است

ایرسا_ مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه با اشاره به قطعی برق در طول روز شبانه‌روز در مناطق مختلف استان، گفت: باتوجه به کاهش چهار هزار مگاواتی تولید برق از نیروگاه‌های آبی کشور؛ قطعی برق در سطح استان کرمانشاه همچنان ادامه دار است.

به گزارش ایرسا آنلاین نقل از ایرنا، امید علی مرآتی افزود: به دلیل کاهش بارندگی ها و خشکسالی، چهار هزار مگاوات برق از مدار شبکه سراسری برق کشور خارج شده و این یکی از علت های اصلی قطعی برق در سطح کل کشور است.

او با اشاره به اینکه هنوز فصل تابستان و استفاده از وسایل سرمایشی مانند کولر گازی که از نظر برق پر مصرف است شروع نشده است، گفت: امسال از نظر تولید برق سال بسیار سختی را در پیش‌رو داریم که اگر مشترکان مصرف بهینه برق را رعایت و مدیریت نکنند، مشکلات ۲ چندان خواهد شد.

مرآتی با بیان اینکه سهمیه برق و قطعی آن از مرکز کشور به استان ها ابلاغ می شود، گفت: مشکلات قطعی برق به حدی است که برق مناطق گرمسیری که در گرمای ۴۰ تا ۵۰ درجه قرار دارند مشمول قطعی و خاموشی روزانه شده اند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه همچنین از افزایش ۲۰ درصدی مصرف برق در استان توسط مشترکان خانگی خبر داد و از شهروندان خواست بیشتر الگوهای مصرف برق را رعایت کنند و در زمان های اوج مصرف یعنی ساعت ۱۳ تا ۱۵ از استفاده از وسایل برقی پرمصرف خودداری کنند و یا از وسایل سرمایشی کم مصرف استفاده نمایند.

مرآتی در ادامه گفت: اگر رعایت بهینه مصرف برق در دستور کار مشترکان قرار گیرد و توجه کنند بسیاری از زمان های قطعی برق دیگر نخواهیم داشت.

او همچنین با اشاره به کارگاه های استخراج رمز ارز در ماه های اخیر در کشور از مردم خواست افراد خاطی را به حراست شرکت توزیع نیروی برق معرفی کنند و جایزه دریافت کنند.

شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه ۷۷۰ هزار مشترک برق دارد