ایرسا_ افرادی که واکسن کرونا زده اند می‌توانند برای دریافت کارت دیجیتال واکسن به سامانه vaccinecard.salamat.gov.ir مراجعه کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین ، مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه با بیان این مطلب گفت: این کارت کارت دیجیتال واکسن را چگونه دریافت کنیم؟دیجیتال دارای یک کد qr است که در مبادی ورودی و خروجی شهرها، ادارات، پایانه‌های حمل و نقل مسافر و … اسکن می‌شود و شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، جنسیت و دوز‌های دریافتی است.

خدادادیان افزود: همچنین افرادی که یک دوز واکسن زده اند، می‌توانند کارت دیجیتال واکسن دریافت کنند.

وی خاطرنشان کرد: اکنون که در انتهای پیک پنجم کرونا هستیم و تعداد مرگ و میر و بستری‌ها نیز روند کاهشی داشته، بهترین فرصت برای تزریق واکسن است تا هر چه سریعتر میزان واکسیناسیون را به ۷۰ درصد برسانیم.

خدادادیان با اشاره به اینکه در روز‌های پایانی ماه صفر هستیم، اظهار داشت: در این روز‌ها برخی افراد در تدارک مراسم عروسی هستند که همین می‌تواند فرش قرمزی برای پیک ششم کرونا باشد.

مسئول بهداشت محیط شهرستان کرمانشاه با بیان اینکه رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در کرمانشاه به ۴۰ درصد رسیده، گفت: نباید با ساده انگاری ورود زود هنگام به پیک ششم را داشته باشیم چرا که با آغاز بیماری‌های فصلی آنفلوانزا و سرماخوردگی قطعا پیک ششم سختر خواهد بود.