پیش بینی تولید ۸۰ هزار تن چغندرقند پاییزه از مناطق گرمسیری کرمانشاه ‌/ ۲۱ دستگاه برداشت چغندرقند در شهرستانهای سرپل ذهاب و قصرشیرین فعال هستند

ایرسا-رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه طی گزارشی از پیش بینی تولید ۸۰هزار تن چغندرقند پاییزه از مزارع مناطق گرمسیری استان خبر داد.


به گزارش ایرسا آنلاین، علی چاله چاله با اشاره به اینکه در سال زراعی ۱۴۰۱_۱۴۰۲ بیش از  ۱۲۰۰هکتار از مزارع شهرستانهای گرمسیری استان چغندرقند پاییزه کشت شده افزود: عمده چغندرقند پاییزه استان در شهرستان های سرپل ذهاب و قصرشیرین کشت شده و عمده کشت نیز مربوط به شهرستان سرپل ذهاب می باشد.
وی در ادامه گفت: چغندرقند پاییزه استان به صورت خرید تضمینی با قیمت هر کیلوگرم۲ هزار و ۷۰۲ تومان توسط کارخانه قند بیستون خریداری می شود.
وی مصرف آب کمتر، استفاده از نزولات آسمانی، راندمان بالای آبیاری بدلیل تبخیر و تعریق کم و تناوب با غلات را از مزایای چغندرقند پاییزه برشمرد.
چاله چاله خاطرنشان کرد: در این راستا رعایت تاریخ کاشت و برداشت بموقع چغندرقند به زارعین توصیه شده تا عملکرد محصول حفظ گردد.
وی در ادامه گفت: برداشت چغندرقند از ۲۰ اردیبهشت ماه شروع شده و تا تیرماه ادامه خواهد داشت.
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با بیان اینکه کاشت و برداشت چغندرقند کاملا مکانیزه است افزود: ۲۱دستگاه برداشت در شهرستان جهت برداشت چغندر قند فعال هستند.