ایرسا- عضو هیات رئیس اتاق ایران پیشنهاد مشخص تشکیل شورای وحدت و گفتگو را برای توسعه استان ارائه داد و گفت: اتاق طرحی را آماده و تقدیم می نماید که به موجب آن بزرگان استان در قالب یک ساختار فراقوه ای و توسعه ای حول محور منافع استان بصورت منظم تشکیل جلسه داده و با احصاء منافع استان به صورت متفق و یک دل در مطالبه گری و تحقق آن تلاش نمایند.

به گزارش ایرسا آنلاین، کیوان کاشفی در نشست فعالان اقتصادی استان با آیت‌ الله محمدی عراقی، نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حضور ایشان در جمع فعالان اقتصادی به فال نیک میگیریم گفت: سالهای سال علمای بزرگ این دیار برای احکام الهی زحمت کشیدند و جا دارد یاد و خاطره حضرات آیات شهید اشرفی اصفهانی، حضرت آیت الله زرندی،کاظمی، حاج آخوند، آیت ا… نجومی، ممدوحی، شهید حاج بهاءالدین محمدی عراقی، حاج آقا بزرگ و… را گرامی بداریم.
عضو هیات رئیسه اتاق ایران ادامه داد: در اتاق کرمانشاه جلسات مختلف و با موضوعات متفاوتی برگزار شده اما حضور آیت‌الله محمدی‌عراقی در جمع فعالان اقتصادی برای نخستین بار امروز رقم خورد و ایجاد این ارتباط بسیار برای ما مهم و قابل توجه است.

او میگوید: آیت‌الله محمدی‌عراقی به‌عنوان یکی از رجال بزرگ سیاسی و مورد وثوق مقام معظم رهبری است و باید از توان و ظرفیت های ایشان غافل نبود تا شاهد ثمرات آن به نفع مردم کرمانشاه باشیم.

کاشفی در ادامه اظهار کرد: بازار به معنای عام (از کسبه جز تا فعلان اقتصادی و بازرگانان و…) یک وحدت قدیمی با جامعه روحانیت داشتند و عمده ی تحولات از قبل از مشروطیت تاکنون ناشی از این تعامل و هماهنگی دوسویه بوده است.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران افزود: به نظر میرسد امروزه هم فعالان بخش خصوصی و هم جامعه روحانیت باید اولویت خود را از مسائل اجتماعی و فرهنگی بیشتر به سمت موضوعات اقتصادی سوق بدهند.

او در ادامه سخنانش میگوید: خطر فقر تهدیدی برای همه ما است. بخشی از این مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های سخت سی ساله دشمنان است و بخشی نیز مربوط به قصوری است که در داخل نسبت به مسائل اقتصادی داشتیم و تورمی افسار گسیخته ایجاد شد که فقرا را فقیرتر و ثروتمندان را غنی‌تر کرد.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه نیاز به جراحی اقتصادی و کارهای عظیم در حوزه اقتصاد داریم، اذعان کرد: دولت سیزدهم کارهای بزرگی را شروع کرده و این امر تنها با تقویت سرمایه های اجتماعی خواهد افتاد.

کاشفی افزود: امروز روحانیت باید در این فضا زمینه سازی و کمک نماید تا به عنوان یک شتابدهنده، اقتصاد کشور را به سمت بهتر شدن پیش ببرد.

عضو هیات رئیس اتاق ایران در ادامه پیشنهاد مشخص تشکیل شورای وحدت و گفتگو را برای توسعه استان ارائه داد و گفت: اتاق طرحی را آماده و تقدیم می نماید که به موجب آن بزرگان استان در قالب یک ساختار فراقوه ای و توسعه ای حول محور منافع استان بصورت منظم تشکیل جلسه داده و با احصاء منافع استان به صورت متفق و یک دل در مطالبه گری و تحقق آن تلاش نمایند.

کاشفی افزود: پیشنهاد میگردد اولین نشست این شورا محضر حضرت معصومه(ع) و در دفتر مقام معظم رهبری در قم و با میزبانی آیت الله عراقی برگزار گردد.

رئیس اتاق کرمانشاه با بیان اینکه این شورا متشکل از منتخبین مردم در خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی، شورای اسلامی استان، امام جمعه اهل سنت کرمانشاه و مقامات از قوه قضائیه، امنیتی و بخش خصوصی خواهد بود، گفت: اعضای اصلی این شورا متشکل از آیت ا… علماء به عنوان ریاست شورا، استاندار کرمانشاه به عنوان دبیر شورا و مسئولیت دبیرخانه با اتاق بازرگانی پیشنهاد شده است.

او ادامه داد: امید است این رویداد مهم زمینه ساز تقویت برادری و همدلی و اتفاق برای مطالبه بدون تنازل بر سر منافع استان باشد.

کاشفی در پایان از طرف جامعه صنعت، معدن و تجارت و کشاورزی استان از حضور آیت‌الله محمدی‌عراقی تشکر کرد.