پروژه های عمرانی شهری کرمانشاه با یک نگاه جامع‌نگر اجرا شده است

ایرسا_ معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور گفت: پروژه های عمرانی شهر کرمانشاه با یک نگاه جامع‌نگر در زمینه های مختلف اجرا شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهدی جمالی نژاد شامگاه پنجشنبه در مراسم افتتاح تقاطع غیرهمسطح شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی کرمانشاه به حوادث تلخ رخ داده در کشور طی ۳ سال اخیر از جمله سیل، زلزله، آتش سوزی‌های گسترده، شیوع ویروس کرونا و حتی تحریم‌های ظالمانه استکبار جهانی که موجب تحمیل ضربه‌های سنگینی به اقتصاد کشور شده است اشاره و اظهار کرد: با این وجود نه تنها هیچکدام از پروژه عمرانی در کشور متوقف نشده است، بلکه بیشتر این پروژه‌ها با پیشرفت خوبی در حال اجرا هستند.

وی با اشاره به تعداد بالای پروژه‌های افتتاحی در کشور با وجود مشکلات ناشی از تحریم‌های خارجی، افزود: سال گذشته طی هفته دولت ۱۸ هزار پروژه عمرانی و طی دهه مبارک فجر نیز بیش از ۳۰ هزار پروژه با اعتبار ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در سطح کشور افتتاح و یا به بهره برداری رسید.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور با بیان اینکه ۱۶۰ هزار واحد مسکونی تخریب شده بر اثر زلزله و سیل سه سال اخیر در کشور احداث شده است، بیان کرد: طی این مدت بیش از ۴۰ هزار پروژه کم هزینه و زودبازده نیز در سراسر کشور به همت بسیج سازندگی راه اندازی شده است.

به گفته جمالی نژاد، در شرایط سخت اقتصادی که کشور با آن مواجه است پنج‌شنبه هر هفته پروژه‌های مختلفی در کشور در حال افتتاح است و این حرکت جهادی تداوم خواهد داشت.

وی با تقدیر از عملکرد جهادی شهردار کرمانشاه، گفت: جنس پروژه‌های افتتاح شده در شهر کرمانشاه تنها سخت افزاری نیست، بلکه مجموعه‌ای از پروژه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و… را شامل می‌شود.

جمالی‌نژاد تاکید کرد: لحاظ کردن نگاه و تفکر همه طیف‌های سنی و اقشار جامعه در اجرای پروژه‌های شهری کرمانشاه یک هنر ماندگار و کار ارزشمند است که رضایت شهروندان را به دنبال دارد.

وی با اشاره به انتخابات ۲۸ خردادماه سال جاری، از حضور پر شور مردم در انتخابات شوراهای شهر و روستا تقدیر کرد و گفت: در این دوره از انتخابات ۲۲۵ هزار نفر در انتخابات شوراهای روستاها و ۵۲ هزار نفر در انتخابات شوراهای شهر نامزد شدند که نشان از همدلی در کشور بود.

معاون عمرانی وزیر کشور به شروع فعالیت منتخبین این دوره از شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۱۴ مردادماه سال جاری، ابراز امیدواری کرد: منتخبین شوراهای شهر با تلاش و جدیت در کارها زمینه آبادانی و پیشرفت شهرها و روستاها را فراهم کنند.

جمالی نژاد با تاکید بر اینکه دیار کرمانشاه از دیرباز به پهلوانی مشهور بوده است، گفت: لیاقت مردم این استان بیشتر از وضع موجود است، لذا حضور شهر کرمانشاه در باشگاه کلانشهرهای کشور یک فرصت ارزشمند برای این شهر خواهد بود.

وی با بیان اینکه در ردیف بودجه امسال اعتبار زیادی برای پروژه‌های کرمانشاه دیده شده است، تاکید کرد: یک تحول عظیم در ردیف بودجه‌های اختصاص داده شده به این استان ایجاد شده است که امیدواریم به برکت خون شهدا کرمانشاه به یک شهر آباد، شاداب و بانشاط تبدیل شود.