پروژه احداث مصلی بزرگ کرمانشاه در سفر رئیس جمهور کلید می‌خورد

ایرسا- استاندار کرمانشاه گفت: احداث مصلی بزرگ کرمانشاه یکی از پروژه‌های اولویت دار مدیریت ارشد استان است و در سفر رئیس جمهوری اعتبارات مناسبی برای این طرح در نظر گرفته شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین، بهمن امیری مقدم در نشست توسعه حرم مطهر سیده فاطمه بنت موسی بن جعفر(ع) که با حضور حضرت آیت الله علما، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان و مدیران دستگاه های مربوطه برگزار شد؛ عنوان کرد: کرمانشاه از سده‌های گذشته دروازه کربلا بوده و مردم این دیار میزبان زوار حسینی بوده اند.

وی به ارادت ویژه و خاص مردم کرمانشاه به بقعه مطهر سیده فاطمه(ع) خواهر امام رضا علیه السلام اشاره کرد و گفت: مردم از این بقعه مطهر حاجت می‌گیرند و اعتقاد خاصی به این مکان معنوی دارند.

استاندار کرمانشاه بر ضرورت توسعه فضای این بقعه مطهر و فراهم آوردن یک فضای معنوی گسترده تر برای عاشقان اهل بیت تاکید کرد و گفت: یک کارگروه تحت عنوان توسعه حرم مطهر سیده فاطمه به ریاست معاون عمرانی استاندار کرمانشاه و با دبیری اوقاف و حضور دیگر دستگاه‌های مرتبط تشکیل می‌شود که برای این پروژه مهم در فازهای طراحی، تملک و اجرای پروژه، برنامه ریزی خواهکد کرد.

وی افزود: به برکت حضور این حرم مطهر، بخشی از مرکز شهر کرمانشاه هم زیباسازی و سامان‌دهی می‌شود.

بهمن امیری مقدم همچنین احداث مصلی بزرگ کرمانشاه یکی از پروژه‌های مهم و ضروری برای کرمانشاه دانست و گفت: مجموعه مصلی، مرکز فرهنگی و دینی هر شهر محسوب می شود و تلاش کردیم این پروژه مهم در لیست طرح‌های اولویت دار در سفر رئیس جمهوری گنجانده شود تا با اختصاص اعتبارات لازم، عملیات اجرایی آن آغاز شود.