پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی بانک مهر ایران به کارکنان دستگاه ها/به زودی پرداخت تسهیلات با کارمزد صفر

ایرسا- سرپرست امور شعب بانک‌ قرض‌الحسنه مهر‌ایران در کرمانشاه از پرداخت تسهیلات ۲۰۰ میلیونی به دستگاه‌هایی که حقوق و مزایای کارکنانشان را از طریق بانک مهر‌ ایران پرداخت می کنند خبر داد، گفت: بر اساس سیاست‌های کلی بانک به زودی پرداخت تسهیلات با کارمزد صفر را آغاز می‌کنیم.

به گزارش ایرسا آنلاین، محمد سیروان گرامی پرور در نشست خبری امروز (۱۰ شهریور) گفت: در این طرح دستگاه‌ها می‌توانند پرداخت حقوق و مزایای کارکنان خود را به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران واگذار نمایند و مدیران از محل این اعتبار می‌توانند کارمندان خود را به بانک معرفی نماید که تسهیلات قرض‌الحسنه تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۱۸ تا ۲۴ ماهه به آنان واگذار شود.

وی اقدامات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سراسر کشور، با اشاره به اینکه تمامی تسهیلات ما از محل سپرده های مردمی است و در همان استان پرداخت می شود، گفت‌: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیون و ۱۰۰ هزار مورد تسهیلات در کشور پرداخت شده که پیش بینی می شود این تعداد تا پایان سال به سه میلیون و ۲۰۰ هزار فقره برسد.

گرامی پرور با تاکید بر اینکه بانک مهر ایران یکی از بانک‌های پیشتاز در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی است، بیان کرد: در سال گذشته بیش از ۷۳۰ هزار مورد تسهیلات اشتغالزایی به ارزش ۸۰ هزار میلیارد ریال در کشور پرداخت شده است.

سرپرست امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با اشاره به اینکه تسهیلات اعطایی به وام‌گیرندگان در استان کرمانشاه طی سال گذشته بیش از ۷۲ هزار فقره به ارزش ۳۲ هزار میلیارد ریال بوده است خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۸۲۷ فقره به مبلغ ۱۸۴۲ میلیارد ریال مربوط به تسهیلات ازدواج است که میانگین مدت پرداخت آن از زمان ثبت‌نام تا پرداخت ۳۰ روز است.

گرامی پرور بیان کرد: ۴۲۱ فقره تسهیلات فرزند‌آوری به مبلغ ۱۶۱ میلیارد ریال، ۲۲۷ فقره تسهیلات به مددجویان بهزیستی به مبلغ ۱۶۸ میلیارد ریال و ۳۲۱ فقره نیز به مددجویان کمیته‌امداد امام‌خمینی(ره) به مبلغ ۲۴۸ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی گفت: ۴۰ درصد تسهیلات پرداخت شده در کشور بدون ضامن و بر اساس رتبه اعتبارسنجی افراد، یک فقره چک یا سفته و بر اساس اعتبار‌سنجی افراد تنها با ارائه یک فقره چک یا سفته الکترونیکی بوده است.

افزایش سطح تسهیلات به دو و پنج میلیارد ریال

سرپرست امور شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اظهار کرد: سطح تسهیلات این بانک طی یکسال گذشته از پانصد میلیون ریال به دو میلیارد ریال افزایش یافته است، که شرکت‌ها، اشخاص حقوقی و شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند تا سقف پنج میلیارد ریال تسهیلات دریافت کنند.

گرامی پرور از ایجاد شعب مجازی در بانک قرض‌الحسنه مهر‌ ایران اشاره کرد و گفت: یک شعبه مجازی در استان وجود دارد که تمام عملیات‌های بانکی به صورت الکترونیک و کاملا مجازی انجام می‌گیرد.

وی در پایان از برنامه‌هایی که در آینده اجرا می شود اشاره کرد و افزود: به زودی دریافت کارمزد تسهیلات ۴ درصد به صفر می رسد و فقط مزد خدمت را دریافت خواهیم کرد.