معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: وام های دانشجویی در چند ردیف ( مسکن، ازدواج، فرزند آوری، تحصیلی و...) انجام می شود که در سال قبل ۱۰ میلیارد تومان و در سال جاری تاکنون بالغ بر بیش از ۹ میلیارد تومان وام به دانشجویان پرداخت شده است.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر محمدرضا غلامی در نشستی با حضور خبرنگاران اظهار داشت: معاونت فرهنگی و دانشجویی اقدامات متنوعی در حوزه دانشگاه بر عهده دارد  به گونه ای که علاوه بر تحت پوشش دادن دانشجوها، شبکه های بهداشت و بیمارستان ها و حوزه های کارمندی را در بر می گیرد که گستره فعالیت این معاونت را می رساند.

وی به فعالیت های این معاونت پرداخت و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه همواره در جشنواره های کشوری در ده رتبه اول کشور قرار گرفته به طوری که  در جشنواره سیمرغ رتبه سوم و در جشنواره قرآن و عترت در جایگاه ششم قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه اطلاع رسانی و پایگاه های خبری اظهار داشت:
پایگاه خبری مفتاح ۶۶ شعبه در سطح کشور دارد که شعبه کرمانشاه همواره جزو رتبه های اول کشوری قرار گرفته که در تمام زمینه ها از جمله تولید محتوا، کلیپ، موشن گرافیک و … توسط خود دانشجویان اداره می شود.

وی افزود: هدف از این پایگاه خبری اختصاص دوره های توانمند سازی برای دانشجویان بوده به طوری که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی بتوانند دیدگاه ها، اقدامات و مشکلات را به خوبی برای رسانه ها منعکس نمایند.

دکتر غلامی بیان کرد: در چند سال اخیر ساخت خوابگاه و نوسازی خوابگاه در دستور کار قرار گرفته که ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفره توسط این دانشگاه در حال انجام است طبق برآورد انجام شده این خوابگاه طی دو سال آتی به بهره برداری می رسد.

وی ادامه داد: همچنین درخواست ۱۰۰ میلیارد تومان وام داده شده که با اعطای این وام به دنبال خرید مجتمع هایی در سطح کرمانشاه می باشیم تا دانشجویان متاهل را در این مجتمع ها اسکان دهیم.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید داشت: در حوزه تغذیه ماهانه حدود ۱۰۴ هزار پرس غذا بین دانشجویان توزیع می شود که در مجموع به همراه دانشگاه پرستاری سنقر این مقدار به ۱۱۰ هزار پرس غذا می رسد.

وی افزود: به دنبال صنعتی سازی آشپزخانه بوده که در سال جاری ۲ میلیارد تومان در این زمینه هزینه شده که با احتساب هزینه کرد سال قبل مجموعا ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در این زمینه هزینه شده است.

دکتر غلامی داده داد: تمامی اماکن خوابگاهی و رفاهی دانشگاه به شبکه  فیبر نوری متصل شده که اینترنت دانشجویان به آسانی در دسترس می باشد به طوری که می توانند برای مقاصد علمی از اینترنت بیشتری نیز استفاده نمایند.

وی گفت: دبیرخانه عفاف و حجاب این مجموعه به خوبی فعال بوده که در زمینه تولید محتوا برای دانشجویان و پوشش مناسب آنان اقداماتی انجام شده و در زمینه جهاد تبیین نیز سبک زندگی ایرانی و اسلامی ترویج می شود.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در زمینه فرهنگی نیز اظهار داشت: در اربعین حسینی دانشگاه اقدامات مناسبی را انجام داد که  در کشور عراق دارای دو موکب بود و در شهر کرمانشاه نیز ۴ موکب برپا بود که علاوه بر خدمات اسکان، خدمات تغذیه ای نیز انجام می دادند.

وی گفت: در شهر کرمانشاه زمان اربعین تمامی بیمارستان ها و مراکز بهداشتی در آماده باش کامل بود و موکبی نیز در مرز خسروی به تبلیغ و ترویج امور فرهنگی برای زائران اربعین می پرداخت.

دکتر غلامی بیان کرد: در حال ۱۱ خوابگاه تحت نظر دانشگاه بوده که ۱۰ خوابگاه ملکی بوده و یک خوابگاه به صورت مشارکتی انجام می شود و همچنین تعداد دانشجویان ساکن در خوابگاه حدود یک هزار و ۷۰۰ نفر می باشد.

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: صندوق رفاه دانشجویان وام شهریه، مسکن، حج، وام فرزند در اختیار  دانشجویان قرار می گیرد که بازپرداخت این وام ها بعد از فارغ التحصیلی صورت می گیرد.

دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بعد از استات تهران دومین استان در جذب دانشجوی خارجی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور قرار دارد.