وقوع ۳ نزاع دسته جمعی در استان کرمانشاه/۱۷ نفر دستگیر و ۱۱ نفر زخمی شدند  

 ایرسا_ معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان از وقوع 3 نزاع دسته جمعی طی 24 ساعت اخیر در روستاهای کرمانشاه و گیلانغرب خبر داد که 17 نفر دستگیر و 11 تن نیز زخمی شدند.  

به گزارش ایرسا آنلاین، سرهنگ “محمد رضا آمویی” در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حادثه درگیری اول در روستای “تولک” شهرستان گیلانغرب و میان ۱۲ نفر، سر اختلافات قبلی رخ داد.

وی افزود: در این درگیری ۸ نفر که ساکن کرمانشاه هستند با ۴ نفر از اهالی روستای یاد شده سر زمین کشاورزی به نزاع برخواسته بودند که منجر به مصدومیت ۲ نفر و دستگیری ۹ نفر شد، ضمن اینکه یکی از افراد درگیر هم متواری که تلاش برای دستگیری وی ادامه دارد.

سرهنگ آمویی تصریح کرد: در این خصوص یک قبضه سلاح شکاری پران و ۴۳ عدد فشنگ کشف و یک دستگاه خودروی وانت نیسان نیز توقیف شد.

معاون اجتماعی پلیس کرمانشاه ادامه داد: در حادثه دیگر و پس از گزارش یک مورد درگیری دسته جمعی در روستای “شاه ملکی” کرمانشاه، ماموران پاسگاه چالابه به محل اعزام و علاوه بر پایان دادن به درگیری ۸ نفر را دستگیر کردند.

وی همچنین از کشف یک قبضه سلاح شکاری خبر داد و گفت: افراد دستگیر شده هر ۲ مورد درگیری به دستگاه قضائی معرفی شدند.

سرهنگ آمویی با اشاره به نزاع دسته جمعی سوم، گفت: این حادثه در روستای “شیرعلی” کرمانشاه و پس از آن رخ داد که ۴ نفر از اهالی روستا به ۴ نفر دیگر که سوار بر تراکتور و در حال عزیمت به روستای “خلک” بودند حمله ور و لاستیک وسیله نقلیه آنها را با شلیک گلوله پنچر کردند.

این مقام انتظامی ادامه داد: پس از مصدومیت ۴ سرنشین تراکتور و انتقال آنها به مراکز درمانی، بستگان آنها از وقوع درگیری و افراد مهاجم مطلع و به قصد انتقام جویی راهشان را که سوار بر ۲ دستگاه وانت نیسان و پژو پارس بوده سد کرده و علاوه بر وارد آوردن خسارت به خودروها، آنها را مورد ضرب و شتم قرار می دهند به گونه ای که به مراکز درمانی منتقل می شوند.

وی گفت: در این میان شخصی دیگر نیز که برای همان ابتدای دعوا به قصد میانجی گری وارد شده بود نیز به وسیله چوب مصدوم و به خودروی پرایدش خساراتی وارد آمد.

سرهنگ آمویی در ادامه و با ابراز تاسف از وقوع نزاع های دسته جمعی رخ داده در روستاها که اغلب افراد با یکدیگر آشنا و حتی رفت و آمد دارند، گفت: گاهی اوقات اشتباه در قضاوت و یا عجولانه رفتار کردن، حوادث تلخ و تاسف بار اینچنینی را رقم می زند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه گفت: تجربه نشان داده بسیاری از اختلافات که منجر به درگیری های گسترده می شود تنها به خاطر یک سوء تفاهم و یا کینه قدیمی شکل گرفته که می شود با مقداری خویشتن داری و گذشت از وقوع چنین حوادثی به راحتی جلوگیری کرد.

وی همچنین بر کنترل و مهار خشم تاکید کرد و گفت: بسیاری از درگیری ها که گاهی اوقات حوادث تلخی را نیز رقم زده به خاطر یک لحظه خشم زودگذر اتفاق افتاده است و افراد زیادی که در آن نقش داشته اند به خاطر همین خشم آنی دست به اقداماتی زده اند که در نهایت پشیمانی را برایشان به همراه داشته است.

سرهنگ آمویی در پایان از آمادگی مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و مراکز مشاوره کلانتری های سطح استان برای ارائه هرگونه خدمات مشاوره ای به عموم مردم خبر داد و گفت: در ۴ ماه سپری شده از سال ۵ هزار و ۴۵۱ پرونده به مراکز مشاوره ای پلیس ارسال که ۳ هزار و ۴۳۴ پرونده معادل ۶۴ درصد آنها منجر به مصالحه شده است.

خبرنگار : پوریا زارعی