واگذاری ۳۲۰ منزل مسکونی مددجویی به کرمانشاهیان

ایرسا_ همزمان با سفر رئیس کمیته امداد به استان کرمانشاه 320 واحد مسکونی مددجویی واگذار و 1530 خانوار کرمانشاهی از نعمت انشعاب گاز و تعمیرات منزل مسکونی بهره مند شدند.

به گزارش ایرسا آنلاین ، سید مرتضی بختیاری در آیین نمادین واگذاری منازل مسکونی به خانوارهای مددجو در روستای تازه آباد شهرستان گیلانغرب با بیان اینکه نیازمندان و محرومان تحت حمایت این نهاد عائله خداوند هستند، گفت: بار مهربانی نظام بر دوش کمیته امداد است و کمیته امداد وظیفه خدمت رسانی بدون منت به این محرومان را برعهده دارد.

بختیاری با اشاره به سالروز تاسیس نهاد کمیته امداد در چهاردهم اسفند ماه ۵۷، افزود: دغدغه اصلی و جدی انقلاب، امام راحل(ره) و امروزه رهبری معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) خدمت به محرومان و نیازمندان است.

رئیس کمیته امداد با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر اساس آیه قرآنی ” اسس علی التقوی” بنا نهاده شده است، تاکید کرد: به دلیل آنکه انقلاب اسلامی قرآنی بود انقلاب محرومان لقب داده شد.

سید مرتضی بختیاری با اشاره به مقاومت مادران، فرزندان و رشیدمردمان شهرستان گیلانغرب در هشت سال دفاع مقدس، ادامه داد: شهرستان گیلانغرب بعد از دزفول به حق مقاومترین شهر در کشور بوده و دلیرمردان این شهر قهرمان تاریخ و الگویی برای تمام افراد هستند.

بختیاری در ادامه به واگذاری ۳۲۰ واحد مسکونی مددجویی در روستاها و شهرهای استان کرمانشاه اشاره و عنوان کرد: کمیته امداد ۳۵ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض و ۳۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه برای ساخت این منازل مسکونی به خانوارهای مددجو پرداخت کرده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به اقدامات جهادی این نهاد در انجام انشعابات رایگان آب، برق و گاز برای خانواده های مددجو و رایزنی با استانداران استان های کشور به همین منظور، تاکید کرد: همزمان با آیین امروز ۷۵۰ خانوار تحت حمایت در استان که به صورت رایگان انشعاب گاز دریافت کرده و ۷۸۰ خانوار مددجوی دیگر نیز که از خدمت تعمیرات منازل مسکونی برخوردار شده اند منازل خود را به صورت تکمیل تحویل خواهند گرفت.

سید مرتضی بختیاری با اشاره به سفر خود به استان کرمانشاه در مهر ماه سال جاری و کلنگ زنی ۵۰۰ منزل مسکونی برای مددجویان کرمانشاهی، تاکید کرد: هم اکنون کار ساخت این منازل به خوبی پیش می رود که امیدواریم با کمک خداوند و همراهی دستگاه های اجرایی این منازل در سال آینده به خانوارهای مددجو تحویل داده شود.

بختیاری همچنین به انعقاد تفاهم نامه ایجاد فرصت و طرح های اشتغال برای محرومان با بسیج سازندگی اشاره کرد و گفت: شبکه مردمی بسیج از یادگارهای نفس قدسی امام خمینی (ره) در سراسر کشور است.

بختیاری با تاکید بر اینکه بسیج سازندگی به هرکجا ورود پیدا کرده با سرافرازی خارج شده و دستاوردهای موفقی به همراه داشته است، عنوان کرد: تفاهم نامه ایجاد اشتغال برای محرومان در ۱۱ استان کشور پیش از این منعقد شده و دیروز نیز چهار استان دیگر من جمله کرمانشاه به این استان ها اضافه شده اند.

رئیس کمیته امداد تصریح کرد: تفاهم نامه همکاری با بسیج سازندگی صرفا به ایجاد اشتغال برای افراد تحت حمایت محدود نمی شود و شامل افراد نیازمند غیر مددجو نیز خواهد شد.

شایسته ذکراست، رئیس کمیته امداد از در سفر به شهرستان گیلانغرب از دو طرح اشتغال موفق مددجویی بازدید و با تعدادی از خانواده های مددجو دیدار و از آنان دلجویی کرد.