ایرسا_ معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمانشاه با تقدیر از جدیت فرمانداران در خدمات دهی به افراد بی سرپناه بر استمرار نظارت‌ها بر وضعیت گرمخانه‌ها و حساسیت نسبت به پناه یافتن برخی افراد در شب‌های سرد زمستان تاکید کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین ، حسین خوش اقبال در جلسه رسیدگی به وضعیت افراد بی پناه و گرمخانه‌های استان هیچ فردی در شب‌های سرد نباید بی سرپناه باشدکه در دفتر معاونت سیاسی امنیتی و اجتماعی تشکیل شد، با شکرگزاری برای نزولات آسمانی اخیر گفت: باید از زحمات مجموعه دستگاه‌های خدمات رسان و فرمانداران شهرستان‌ها تقدیر کرد که با اقدامات خود نگذاشتند طعم شیرین بارش برف به تلخی حوادث تبدیل شود.

وی با اشاره به برودت کم سابقه هوای استان و مشکلات اقتصادی ناشی از کرونا افزود: خوشبختانه تا به این لحظه شاهد مرگ افراد بی سرپناه نبوده‌ایم، اما همچنان این حساسیت باید وجود داشته باشد که در این شرایط مبادا بروز اتفاقی باعث جوسازی رسانه‌های معاند شود.

معاون استاندار کرمانشاه اظهار داشت: این افراد با هر وضعیت و بنا بر هر دلیلی که بی پناه شده باشند، دارای حقوق انسانی هستند و باید حداقل‌ها برایشان مخصوصا در این شب‌های سرد فراهم شود.

خوش اقبال با اشاره به آماده سازی گرمخانه‌های استان تاکید کرد: فرمانداری‌ها و شهرداری‌ها باید با جدیت و حساسیت پیگیر امور افراد بی سرپناه برای اسکان یافتن در گرمخانه‌ها باشند که مبادا در این شب‌های سرد شاهد فوت انسانی در خیابان‌ها باشیم.

وی گفت: از نیروی انتظامی و کلانتری‌ها هم توقع می‌رود که اطلاع‌رسانی به موقع را در صورت رویت افراد بی سرپناه به شهرداری داشته باشند و در صورت نیاز برای انتقال این افراد به گرمخانه‌ها مشارکت کنند.

خوش اقبال همچنین بر افزایش ظرفیت گرمخانه‌ها و نظارت و سرکشی مداوم نمایندگان بهزیستی و شهرداری بر این اماکن تاکید کرد.