ایرسا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هیچ بهانه ای از بانک ها در پرداخت نکردن تسهیلات مصوب اشتغالزایی پذیرفته نیست، گفت: یکی از اولویت های اصلی مدیریت ارشد استان تبدیل کرمانشاه به قرارگاه عملیاتی برای ایجاد اشتغال پایدار است و منابع و اعتبارات استان هم باید در این راستا به کار گرفته شود.

به گزارش ایرسا آنلاین، بهمن امیری‌مقدم در نشست کارگروه اشتغال استان که با حضور معاون اقتصادی استاندار و مدیران دستگاه های عضو برگزار شد؛ عنوان کرد: مدیران باید در حوزه‌های کاری خویش از ایده‌های خلاقانه و تحول آفرین برخوردار باشند و ایجاد اشتغال پایدار اولویت اصلی آن باشد.

وی تمایل زیاد به پشت میز نشینی را یکی از آسیب های جدی جامعه کرمانشاهی دانست و گفت: بسیاری از جوانان، تنها پشت نشینی را به عنوان یک شغل قبول دارند درحالیکه بسیاری از مشاغل خدماتی دارای درآمدهای مناسبی هستند.

امیری مقدم تاکید کرد: هر دانشجو و دانش آموز باید یک مهارت کاربردی را فراگیرد تا در آینده به سهولت جذب بازار اشتغال شود.

وی همچنین عنوان کرد: طرح هایی که منابع اعتباری ارزان قیمت مختص سفر رئیس جمهور در اختیار آن ها قرار داده می‌شود باید در یک بازه زمانی مشخص به بهره برداری برسند.

استاندار افزود: طرح هایی که راکد هستند و یا از ایجاد اشتغال پایدار  ناتوان هستند جزو اولویت برای پرداخت تسهیلات نیستند.

وی با بیان اینکه هیچ بهانه ای از بانک ها در پرداخت نکردن تسهیلات مصوب اشتغالزایی پذیرفته نیست، گفت: تعهدات مربوط به بانک ها در نشست با معاون اول رییس جمهور به بانک ها اعلام شده و باید هر طرحی که به بانک ها معرفی شوند تسهیلات آن را در سریع ترین زمان ممکن پرداخت کنند.