هشدار دادستان کرمانشاه به دو طایفه درگیر در غرب استان

ایرسا_ دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بدنبال درگیری های طایفه ای در غرب استان بیانیه ای صادر کرد.

شهرام کرمی دادستان کرمانشاه در این بیانیه به درگیری ها و اختلافات بین دو طایفه در شهرستان های دالاهو و سرپلذهاب طی روزهای گذشته اشاره و اعلام کرد: طبق گزارشاتی که در چند روز اخیر داشته ایم، درگیری بین دو طایفه در شهرستان های غربی استان مشکلاتی را در این منطقه بوجود آورده است.

باتوجه به اینکه درگیری بین دو طایفه بر سر مرتع بوده است، بنابراین از طریق راهکارهای قانونی امکان جلوگیری از درگیری های شدیدتر وجود داشت، که متاسفانه این کار صورت نگرفته است.

وقوع این درگیری ها تاکنون باعث کشته شدن چند نفر و دستگیری تعدادی دیگر شده و از سوی دیگر باعث احساس ناامنی در منطقه شده است و دشمنان هم از این وضعیت سوء استفاده می کنند.

اختلاف افکنان و افرادی که به دنبال شعله ورتر شدن بیشتر آتش این دشمنی ها هستند و در قتل و جرح های اخیر شرکت داشته اند، باید بدانند که دستگاه قضایی برخوردی شدید و عبرت آموز با آنها خواهد داشت

در این مدت تعدادی از این افراد دستگیر شده اند و تعدادی نیز تحت تعقیب قرار گرفته اند و باید بدانند که از دام دستگاه قضایی راه گریزی نیست.

از همه مردم اهل حق و اهل تسنن منطقه هم می خواهیم که آرامش خود را حفظ کنندبدانند افراد خاطی در چنگال قانون خواهند افتاد و به سزای اعمال خود خواهند رسید.