آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی مسکن اقدام ملی در کرمانشاه/ هدف گذاری ساخت ۱۷ هزار واحد مسکونی در استان کرمانشاه

ایرسا_ عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی مسکن اقدام ملی بهارستان متعلق به تعاونی شهرداری کرمانشاه با حضور استاندار کرمانشاه، رئیس کل دادگستری استان، معاون وزیر راه و شهرسازی، معاون عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان و شهرداری کرمانشاه آغاز شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهرداد سالاری در آیین آغاز عملیات اجرایی پروژه ۱۰۶۴ واحدی مسکن اقدام ملی در کرمانشاه گفت: تاکنون حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در استان کرمانشاه شروع به کار شده و یا مقدمات اجرای آن فراهم شده است.

معاون عمرانی استاندار کرمانشاه عنوان کرد: حوزه ساخت و ساز یک حوزه بسیار سخت است و مقدمات آغاز عملیات اجرایی این پروژه نیز با طی شدن مراحل دشواری، به سرانجام رسیده است و امیدواریم در ادامه مراحل مختلف ساخت با همین همت و تلاش ادامه پیدا کند.

وی افزود: پرسنل تلاشگر شهرداری کرمانشاه بسیار دلسوزانه به کار خدمات رسانی به شهروندان مشغول هستند و بسیار خوشحالیم با اجرای این پروژه تعداد زیادی از این عزیزان صاحب مسکن می شوند و این حداقل کار برای این قشر زحمتکش است.

سالاری در ادامه به تشریح خسارت‌های گسترده زلزله آبان‌ماه ۹۶ پرداخت و گفت: در این زلزله ۱۰۷ هزار واحد مسکونی آسیب دید که با مدیریت پرتلاش و بادانش استاندار کرمانشاه و هماهنگی و همدلی مدیران این واحدها در کمترین زمان به سرانجام رسید و این تهدید تبدیل به فرصت تبدیل شد.

وی افزود: استان کرمانشاه به لحاظ جمعیتی دارای یک شرایط ویژه است و بیش نیمی از جمعیت استان در شهر کرمانشاه ساکن هستند و تامین مسکن برای این جمعیت عظیم یک دغدغه بسیار مهم است.

معاون استاندار اظهار داشت: تاکنون حدود ۱۷ هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی در استان کرمانشاه شروع به کار شده و یا مقدمات اجرای آن فراهم شده است و علاوه بر آن حدود ۵ هزار واحد دیگر نیز برای خانواده شهدا و ایثارگران ساخته می شود.

وی تاکید کرد: ساخت این حجم وسیع از مسکن به رونق اشتغال و افزایش گردش مالی این بخش  است.

سالاری به مشارکت موثر متقاضیان در طرح مسکن اقدام ملی اشاره کرد: در ابتدا افراد باید بخشی از آورده خود را در بانک مسکن سپرده گذاری کنند و در ادامه این سپرده و تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه به کار گرفته می‌شود در حالیکه قبلا برخی از افراد مشارکت کننده توان مالی نداشتند و پروژه متوقف می شد.

وی به کاهش چشمگیر هزینه‌های طراحی نقشه و صدور مجوزها در پروژه مسکن ملی اشاره کرد و افزود: این مجموعه‌ها در جاهایی ساخته شده که زیرساخت‌های آب؛ برق و گاز و راه دسترسی آن فراهم است و در ابتدا هزینه زمین از متقاضیان دریافت نمی شود.

هدف گذاری ساخت ۱۷ هزار واحد مسکونی در استان کرمانشاه

مدیرکل اداره کل راه و شهرسازی استان کرمانشاه گفت: برای ساخت ۱۷ هزار واحد مسکونی در سال ۱۴۰۰ برای استان هدف گذاری شده است.

مسعود شریفی  گفت: زمین های مناسبی برای موضوع اقدام ملی وجود نداشت که در استان مشکلات حادی در استان وجود داشت که طی جلسه های با استاندار و… سه طرح اقدام کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در دستور کار انجام گرفت.

شریفی گفت: در یک بازده زمانی زمین های راه و شهرسازی از طریق اقدام ملی مسکن، ۵ هزار واحد برای بنیاد شهید، ۱۳۰۰ برای کارکنام ارتش، ۶۰۰ واحد برای ناجا تصویب شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳۴۰ هکتار زمین به راه و شهرسازی به شهر کرمانشاه الحاق شده است، گفت: تا ۱۰ الی ۱۵ سال آینده مسکن کرمانشاه مشگلی نخواهد داشت و کارهای ۳۴۰ هکتاری تا فروردین و اردیبهشت اجرایی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعاونی مسکن هایی که چندین سال مشکل داشت را دو زمین در محدوده شهر انتخاب شد، گفت: زمین ۱۲ هکتاری ارتش و ۴۷ هکتاری بنیاد مستضعفان که بالای ۹۵ درصد کار آن اجرایی شده و تعاونی های بعدی در دست اجرا است و به زودی انجام می‌گیرد.

مسئولین به صورت هفتگی پروژه تعاونی کارکنان شهرداری را دنبال کنند 

مدیر پروژه طرح اقدام ملی بهارستان تعاونی کارکنان شهرداری گفت: اقدامات و کارهای ساخت مسکن در تعاونی کارکنان شهرداری ۶ ماه میباشد که زمینه ها برای اجرا و کارهای فنی انجام شده است

وی گفت: در ۶ ماه گذشته ابتدا زمین را با ۲ مشاور بهبود که ۳۸ بلوک ۸ واحدی و ۸ طبقه انجام می‌گیرد.

حیدری بیان کرد: از ابتدای سال ۱۴۰۰ پروژه پیشرفت خوبی خواهد داشت و ۱۰۶۴ خانوار در اینجا مستقر خواهند شد.

وی گفت: از مسئولین می‌خواهیم که به صورت هفته ای این پروژه ها دنبال کنند و جلساتی را برای اجرایی شدن هر چه سریع تر این پروژه و پیشرفت های آن انجام شود.

وی با بیان اینکه ۱۰۶۴ خانوار که ۲۰ سال است منتظر صاحب خانه شدن هستند،گفت: برای انجام دادن این پروژه از تمامی مشاغل ساختمان استفاده و نیروی های بومی استان استفاده می شود که سبب اشتغالزایی بسیار خوبی است.