موافقت دولت با افزایش دوره امهال تسهیلات دریافتی زلزله زدگان استان کرمانشاه

ایرسا_ استاندار كرمانشاه گفت: در جلسه هيأت دولت با افزايش دوره امهال اصل تسهيلات اخذ شده قبل از زلزله آبان 1396 خسارت ديدگان از 2 سال به سه سال موافقت شد.

به گزارش ایرسا آنلاین ؛ هوشنگ بازوند با اشاره به اینکه امهال وام زلزله زدگان خوشبختانه نگرانی هایی مردم در مناطق زلزله زده را رفع کرد؛ ادامه داد: مطالبه امهال وام های مناطق زلزله زده به صورت مستمر از مسوولین کشوری درخواست شد که در نهایت با مساعدت ویژه دولت این مهم تحقق یافت.

وی افزود: افزایش دوره امهال تسهیلات به سه سال به مبلغ ۲۴ هزار و ۴۲۰ میلیارد ریال، با بار مالی تا سقف ۴۰۰ هزار و ۸۴۰ میلیارد ریال، از مدت دو سال به سه سال اقدام حمایتی و مساعدت دیگری بود که کارنامه درخشان دولت در بازسازی مناطق زلزله زده زده را یادآوری می کند.

بازوند خاطرنشان ساخت: این تصمیم با توجه به مشکلات اقتصادی حادث شده از بیماری کرونا و آثار ناشی از تورم در معیشت مردم و ناتوانی در بازپرداخت اقساط، اتخاذ و  سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان‌ کرمانشاه موظف شد ضمن نظارت فنی و اجرایی بر روند انجام این امر، گزارش های مربوط را هر سه ماه به سازمان های برنامه و بودجه و مدیریت بحران کشور ارسال نماید.