استاندار کرمانشاه در آیین بزرگداشت مقام معلم که صبح امروز سه‌شنبه 16اردیبهشت ماه جاری از طریق ویدئو کنفرانس با حضور استاندار کرمانشاه، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از فرمانداران و معلمین سراسر استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن تدبیر اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، عنوان کرد: معلمان عامل توسعه و پیشرفت جامعه هستند.

به گزارش پایگاه خبری ایرسا_ هوشنگ بازوند  در آیین بزرگداشت مقام معلم که صبح امروز سه‌شنبه ۱۶اردیبهشت ماه جاری از طریق ویدئو کنفرانس با حضور استاندار کرمانشاه، مدیرکل آموزش و پرورش و جمعی از فرمانداران و معلمین سراسر استان و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سالن تدبیر اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک هفته‌ی معلم گفت: همیشه معلمان در تمامی شرایط اعم از عادی و بحرانی خاطره‌ی خوشی را به‌جا می‌گذارند و خوش می‌درخشند.

وی افزود: امروز معلمان عزیز آموزش دهنده‌ی دانایی هستند و ما به این امر می‌بالیم چراکه توسعه و پیشرفت در هر جامعه‌ای در گرو دانایی است.

بازوند بیان داشت: انشالله معلمان توجه ویژه‌ای به این امر داشته باشند که در فرآیند گام دوم انقلاب بیش از ۴۰ مرتبه نام جوانان ذکر شده و به این معناست که در این برهه مسئولیت سنگینی به عهده جوانان قرار داده شده است و وظیفه تعلیم و تربیت این قشر تاثیرگذار بر عهده فرهنگیان عزیز است.

استاندار کرمانشاه ضمن تشکر از خدمات بی دریغ مدیرکل آموزش و پرورش و تمامی همکاران ایشان در نواحی و مناطق استان اظهار داشت: یکی از ادارات‌کل فعال در کشور بنابر شواهد و قول وزرای سابق و فعلی آموزش و پرورش، اداره‌کل آموزش و پرورش استان تحت مدیریت آقای یزدان‌پناه است که فعالیت‌های چشمگیر و موثری در حوزه‌های مختلف داشته‌اند.

بالاترین مقام اجرایی در استان در ادامه عنوان کرد: امروز ویروس ناشناخته‌ کرونا نظم جهان را به‌هم ریخته و بحران جدی به وجود آورده است و از آن‌جا که تا کنون هیچ راهی برای مقابله با این ویروس پیدا نشده برای مدیریت آن، همه دنیا مجبور به اندیشیدن تمهیدات برای مقابله و کنترل این ویروس جهت جلوگیری از خسارت بیشتر شده‌اند.

هوشنگ بازوند با اشاره به اینکه ویروس کرونا در تمامی زمینه‌ها از جمله فرهنگی، آموزشی، اجتماعی، اقتصادی خسارت‌های زیادی به جامعه وارد ساخته است، ابراز خرسندی کرد که معلمان از همان ابتدا در حوزه‌های فرهنگی و آموزشی به دنبال جبران این خسران برآمدند و با تلاش‌های شبانه‌روزی دست‌اندرکاران دستگاه تعلیم و تربیت استان، شاهد هیچ‌گونه وقفه‌ای در امر آموزش و تعلیم و تربیت در سطح استان نبودیم.

وی با اشاره به اجرای رزمایش کمک مومنانه در استان، تصریح کرد: تا کنون در استان کرمانشاه مردم و خیرین در رزمایش گسترده‌ای که مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان به شرکت مردم در آن تاکید داشتند بیش از ۶۹ میلیارد تومان کمک کرده‌اند و این قدم بسیار بزرگ، یکی از بهترین خاطره‌هایی است که از دوران این بحران به جا می‌ماند.

استاندار کرمانشاه در پایان سخنانش خاطرنشان ساخت: باید به فکر مرحله پساکرونا باشیم تا بتوانیم خسارت هایی که این بیماری به تمامی حوزه‌های جامعه وارد کرده جبران کنیم و از تمامی حوزه‌ها به خصوص آموزش و پرورش در این امر بهره ببریم.

مجید یزدان‌پناه مدیرکل آموزش و پرورش استان نیز ضمن عرض خیرمقدم به استاندار محترم و سایر مهمانان و تبریک ایام گرامیداشت مقام معلم، گفت: موجودی که خدا به نام انسان خلق کرد و اشرف مخلوقات قرار داد و در‌هایی که از جمال به روی انسان باز شد و در این میان معلم کسی است که وظیفه انسان سازی را دارد. خدا را شاکریم از آن‌ها بزرگانی ایجاد شده که کنار دست معلمان بودند. 

وی با اشاره به تلاش‌های خستگی ناپذیر استاندار کرمانشاه در جهت مدیریت بحران‌های مختلفی چون، سیل، زلزله و کرونا وی را مدیر و متخصص کنترل بحران خواند و از تمام تلاش‌ها و حمایت‌های  ایشان تشکر کرد و گفت: جایگاه امروز آموزش و پرورش را مرهون حمایت‌های مدیر ارشد استان و تلاش‌های بی‌وقفه مدیران و معلمان و کارکنان این اداره کل است.

وی افزود: از سوم اسفند که بیماری کرونا شروع شد ۷۰ درصد مدارس هم به تعطیلی کشیده شد با توجه به  تجربه زلزله، جنگ و سیل، در کوتاه‌ترین زمان تولید محتوا را شروع کردیم و اولین تولید محتوای کشور را راه‌اندازی کردیم.

یزدان‌پناه تصریح کرد: همکاران دلسوز برای ارائه آموزش به دورترین مناطق در روستا‌ها می‌روند و بعد از کادر درمان به عنوان مدافعان سلامت، معلمان در آموزش و پرورش مدافعان آموزش هستند و همه وقت خود را در راه خدمت به‌ دانش‌آموزان و انجام رسالت خویش گذاشته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اظهار داشت: در این مدت توانستیم به شبکه آموزشی شاد متصل شویم و روز چهارشنبه وزیر طی تماسی اعلام کردند ۴ استان از برترین‌ها هستند و کرمانشاه اولین استان در کشور است در تلاش و ارتباطی که در شبکه شاد ایجاد کرده است. امروز صد در صد مدارس ما به این شبکه متصل هستند، ۹۶ درصد از کلاس‌های ما اکنون وصل‌اند، ۸۹ درصد معلمان تا ظهر دیروز وصل بودند و ۷۵ درصد از دانش‌آموزان هم وصل شدند. در روستا‌ها و مناطقی که به اینترنت دسترسی ندارند، معلمان و راهبران آموزشی به‌صورت حضوری و با رعایت اصول بهداشتی امر آموزش را استمرار می‌دهند.

وی در ادامه عنوان داشت: امروز مجموعه آموزش و پرورش با افتخار رتبه‌های سعی و تلاش را برای آبادانی این خطه به کار گرفته است در این جمع در حضور تمامی حاضران اعلام می‌کنم که امروز در ساماندهی نیروی انسانی با اذعان وزیر رتبه اول ساماندهی کشور را کسب کردیم. در شورا‌های آموزش و پرورش در ۶ استان کشور از زحمات آموزش و پرورش استان قدردانی شد و سال گذشته اداره کل آموزش و پرورش در جشنواره شهید رجایی، جز ادارات کل برتر انتخاب شد.

شایان ذکر است در این نشست تعدادی از معلمان نمونه شهرستانی، سه نفر از فرمانداران، و نمایندگان فرهنگیان بازنشسته و انجمن اولیا و مربیان به بیان دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند و در پایان از مدیرکل آموزش و پرورش استان و تعدادی از معلمان نمونه توسط استاندار کرمانشاه تجلیل و تقدیر به‌عمل آمد.