مبارزه با علف های هرز مزارع غلات در بیش از ۳۹۲ هزار هکتار از اراضی زراعی استان کرمانشاه

ایرسا_ مدیر حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت : از آغاز مبارزه با علف های هرز غلات در استان کرمانشاه تا کنون در بیش از ۳۹۲ هزار هکتار از مزارع گندم (۳۱۵ هزارهکتار) و جو (۷۷ هزارهکتار) مبارزه شیمیایی صورت گرفته است.

به گزارش ایرسا آنلاین، فرهاد شریفی در ادامه با اشاره به مبارزه شیمیایی صورت گرفته در مزارع گندم و جو علیه آفات افزود: همچنین در بیش از ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشت گندم و جو علیه سن ،سوسک سیاه و سوسک قهوه ای مبارزه شیمیایی صورت گرفته است و این عملیات بویژه جهت مبارزه با آفت سن کماکان ادامه دارد.

مهندس شریفی در ادامه میزان مبارزه با آفات مزارع کلزا را بیش از ۳ هزار هکتار و میزان مبارزه با آفات چغندر قند پاییزه را ۵۸۷ هکتار اعلام کرد و افزود : با تلاش کارشناسان سازمان و با توجه به شرایط آب و هوایی سطح مبارزه علیه آفات و علف های هرز در استان مطلوب می باشد.

وی در پایان با تاکید بر ضرورت مبارزه با آفات و علف های هرز در مزارع استان گفت :عدم مبارزه بموقع با آفت سن غلات باعث کاهش عملکرد بیش از ۵۰ درصدی و عدم مبارزه با علف های هرز باعث کاهش بیش از ۲۵ درصدی مزارع غلات و..‌.می شود ،لذا طی مدت زمان مبارزه بویژه ایام نوروزی و تعطیلات کارشناسان و کشاورزان سختکوش استان، موفق شدند عملیات مبارزه با آفات و علف های هرز را به نحو مطلوبی مدیریت نمایند.