لزوم حضور شرکت‌های دانش بنیان کشور به بازارهای جهانی

ایرسا- رئیس اتاق کرمانشاه بر لزوم حضور شرکت‌های دانش بنیان کشور به بازارهای جهانی تاکید کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین، کیوان کاشفی در نشست هم‌اندیشی استراتژی و راهکارهای عملیاتی تحقق نامگذاری سال که امروز (۱۷ فروردین) برگزار شد، با اشاره به حساسیت ویژه مقام معظم رهبری نسبت به عرصه تولیدات دانش بنیان و نگاه متفاوت ایشان به حوزه علم و دانش، افزود: نامگذاری امسال با عنوان تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین راه را بر همه روشن کرد تا هر بخش و دستگاهی مسیر خود را برای توجه به عرصه دانش بنیان مشخص کند.

وی ادامه داد: تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین کار یکساله نیست، بلکه شروعی برای یک مسیر چند ساله و بستری برای حرکت سریع‌تر در حوزه علم و دانش است.

عضو هیات رئیسه اتاق ایران از راهکارهایی که برای تحقق نامگذاری امسال باید به آن توجه شود هم یاد کرد و گفت: اولین گام هم افزایی و هم راستایی بین دستگاه‌های متولی عرصه دانش بنیان و پرهیز از عملکرد جزیره‌ای است.

کاشفی تعیین دستورالعمل لازم برای تحقق این نامگذاری، انجام برخی اقدامات برون مرزی، تشکل سازی و … را از جمله راهکارهایی برای تحقق نامگذاری امسال دانست و ابراز امیدواری کرد با همکاری بخش‌های مختلف تا پایان سال اقدامات ویژه‌ای در عرصه دانش بنیان در کشور شکل بگیرد.

وی سپس از  ظرفیت‌های خوبی که کرمانشاه در حوزه دانش بنیان دارد هم یاد کرد و ادامه داد: برای استفاده از این ظرفیت‌ها نیازمند همراهی همه نهادها و متولیان امر هستیم و اتاق بازرگانی هم در این بین نقش تسهیل گری و هماهنگ کننده دارد.

رئیس اتاق کرمانشاه از تدوین هفت راهبرد اصلی از سوی اتاق کرمانشاه برای تحقق نامگذاری سال خبر داد و اظهار کرد: یکی از مهمترین این راهبردها تمرکز بر صادراتی کردن تولیدات شرکت‌های دانش بنیان و ورود آنها به زنجیره ارزش بین‌المللی است.

کاشفی همچنین بر لزوم حضور شرکت‌های دانش بنیان در رویدادهای برجسته فناوری دنیا تاکید کرد که دید تازه‌ای برای فعالیت به این شرکت‌ها می‌دهد و خاطرنشان کرد: اتاق کرمانشاه تلاش می‌کند زمینه فعالیت‌های بین‌المللی این شرکت‌ها را فراهم کند.

وی برگزاری اولین نمایشگاه‌ تخصصی حوزه دانش‌بنیان با همکاری دانشگاه‌ها و نمایشگاه کرمانشاه را از دیگر راهبردهای تعریف شده برای تحقق نامگذاری سال اعلام کرد و افزود: یکی دیگر از اقدامات انجام شده ایجاد مرکز شتابدهی صادرات در اتاق کرمانشاه بود که امیدواریم بتوانیم به سمت دانش بنیان کردن آن با همکاری پارک علم و فناوری پیش برویم.