قیمت میوه شب عید در کرمانشاه اعلام شد

ایرسا- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه قیمت میوه شب عید را در استان اعلام کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از ایسنا، علی چاله‌چاله با بیان اینکه توزیع میوه تنظیم بازاری در استان از عصر امروز(۲۴ اسفند) شروع می‌شود، گفت: در مرحله اول عرضه میوه تنظیم بازاری را در نقاطی که تحت عنوان مراکز عرضه مستقیم کالاهای کشاورزی در استان در حال فعالیت هستند شروع کرده و در ادامه تلاش خواهیم کرد تا از طریق دیگر مراکز نیز عرضه میوه تنظیم بازاری را داشته باشیم.

چاله چاله با بیان اینکه در استان کرمانشاه ۲۰ نقطه عرضه مستقیم میوه و کالاهای کشاورزی فعال شده، گفت: از این تعداد هفت مرکز شامل محل دائمی نمایشگاه‌ها در پارک شاهد، پارک شرقی، شهرک معلم، کیهانشهر، دولت آباد، پردیس و مصوری در شهر کرمانشاه و مابقی در دیگر شهرستانها قرار دارند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه میوه تنظیم بازاری شب عید استان ۱۰ درصد زیر قیمت بازار عرضه خواهد شد، گفت: قیمت پرتقال تنظیم بازاری به ازای هر کیلوگرم ۱۸ هزار تومان و قیمت سیب قرمز و زرد به ترتیب ۲۶ و ۲۸ هزار تومان است.

وی میزان ذخیره سیب و پرتقال شب عید استان کرمانشاه را ۳۲۰ تن اعلام کرد و افزود: از این میزان ۲۰۰ تن آن پرتقال و ۱۲۰ تن سیب درختی زرد و قرمز است.

وی گفت: توزیع میوه تنظیم بازاری از افزایش بی رویه قیمت‌ها در بازار شب عید استان جلوگیری خواهد کرد.