ایرسا_ فینال مرحله استانی شانزدهمین جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی استان کرمانشاه در مسجدالنبی شهر کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، ساحل سهیلی رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از برگزاری فینال جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی کرمانشاه خبر داد و اظهار کرد: فینال جشنواره ملی تلاوت‌های مجلسی کرمانشاه شامگاه گذشته، ۴ آبان در مسجدالنبی طاق‌بستان برگزار شد.

وی با اشاره به رقابت ۷ فینالیست در این جشنواره، افزود: در این مرحله ۳۶ تلاوت قاریان استان و ۷ تلاوت برگزیده از شهرستان‌های استان به فینال راه یافتند.

سهیلی تصریح کرد: کیوان حسینی، وحید نظریان و داوود جعفری تلاوت‌های فینال شانزدهمین دوره تلاوت‌های مجلسی در کرمانشاه را قضاوت کردند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کرمانشاه گفت: این مرحله با توجه به شرایط ویژه کرونایی با استقبال کم نظیر مردم شهر کرمانشاه مواجه شد و دلیل این استقبال سبک برپایی این جشنواره به شکل مردمی است.

وی در ادامه تصریح کرد: جشنواره تلاوت‌های مجلسی با مشارکت مردم و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برگزار می‌شود و این خود منجر به پرورش استعداد‌های بالقوه در استان‌ها خواهد شد.

سهیلی درخصوص داوری آثار راه یافته به این جشنواره، گفت: ۶۰ درصد داوری آثار این جشنواره توسط مردم و ۴۰ درصد توسط داوران انجام می‌شود. پس از داوری آثار، نفرات برگزیده پایان آبان به مرحله کشوری جشنواره راه می‌یابند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف کرمانشاه در پایان اظهار کرد: میزبان این جشنواره در کرمانشاه اداره‌کل اوقاف و امور خیریه و سازمان تبلیغات اسلامی استان بودند.

  • منبع خبر : ایکنا