ایرسا - معاون وظیفه عمومی فرماندهی انتظامی استان گفت: کليه مشمولان غايب و غير غايب متولد سال هاي 1355 تا1383مي بايست مطابق قوانين و مقررات خدمت وظيفه عمومي وضعيت خدمتي خود را تعيين تکليف کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین ، سرهنگ “مسعود همتی” اظهار داشت: افرادی که قبل از سن مشمولیت ترک تحصیل کرده و یا فارغ التحصیل شده اند،با ورود به سن مشمولیت (۱۸ سال تمام) ،۶  ماه مهلت دارند تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

وی ادامه داد: دانش آموزان،دانشجویان و طلاب علوم دینی مشمول که دارای معافیت تحصیلی بوده و برابر سقف سنوات تحصیلی تعیین شده،مشغول به تحصیل هستند در صورت ترک تحصیل،انصراف،اخراج و یا فراغت از تحصیل،حداکثر به مدت یکسال مهلت معرفی خواهند داشت.

سرهنگ همتی خاطرنشان کرد: متعهدین خدمت در نیروهای مسلح یا دستگاه های دولتی که قبل از اتمام تعهد،به هر دلیل شرایط ادامه خدمت را ندارند،از تاریخ انصراف از تعهد ،حداکثر به مدت ۶ ماه مهلت داشته تا با مراجعه به دفاتر(پلیس+۱۰) برای ادامه خدمت دوره ضرورت اقدام کنند.

این مقام انتظامی یادآور شد: مشمولان دارای معافیت موقت پزشکی و یا کفالت،پس از انقضاء مدت اعتبار آن ، می بایست ظرف مدت یک ماه برای رسیدگی مجدد به وضعیت خدمتی خود به دفاتر مذکور مراجعه کنند.

وی گفت: همچنین مشمولانی که در مهلت تعیین شده وضعیت خدمتی خود را مشخص نکنند وارد غیبت شده و برابر ماده ۱۰ قانون خدمت وظیفه عمومی ، با محرومیت های اجتماعی از جمله عدم استخدام،عدم امکان دریافت وام ،عدم دریافت مستمری از سازمان های دولتی و وابسته و نهادهای قانونی،عدم صدور پروانه کسب و … مواجه خواهند شد.

سرهنگ همتی ادامه داد: طبق ماده ۵۸ قانون خدمت وظیفه عمومی،مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح تا ۳ ماه باشد،۹۰ روزاضافه خدمت و چنانچه مدت غیبت اولیه آنان در زمان صلح  بیشتر از ۳ ماه باشد تا۱۸۰ روز اضافه خدمت خواهند داشت.

معاون وظیفه عمومی پلیس کرمانشاه خاطرنشان کرد: مشمولانی که مدت غیبت اولیه آنان بیش از یکسال می باشد،علاوه بر ۶ ماه اضافه خدمت،مشمول فراری نیز محسوب شده و به مراجع صالح قضائی معرفی می شوند.

وی در پایان گفت: متقاضیان در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانند از طریق پایگاه اطلاع رسانی سازمان به نشانی www.vazifeh.police.ir ، سامانه تلفن گویا به شماره ۰۹۶۴۸۰ و یا کانال سازمان درپیام رسان سروش به نشانی khabaresarbazi @ از آخرین اخبار مربوطه مطلع شوند.