ایرسا- استاندار کرمانشاه از تشکیل یک کارگروه استانی برای تامین مالی فاز ۲ قطار شهری و رفع مشکلات آن و فعال سازی پروژه خبر داد و گفت: عملیات اجرایی تونل قطار شهری از حدفاصل میدان آزادی به میدان فردوسی با سرعت و قدرت بیشتری تداوم می‌یابد.

به گزارش ایرسا آنلاین، دکتر محمدطیب صحرایی در نشست بررسی وضعیت پروژه قطار شهری کرمانشاه که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، فرماندار و شهردار کرمانشاه، مدیرکل دفتر شهری و اعضای شورای شهر برگزار شد؛ به اهمیت تصمیمات مدیریتی اشاره کرد و گفت: یک تصمیم تنها برای نسل امروز نیست و باید با دوراندیشی و آینده‌نگری به رعایت حقوق شهروندی نسل فردا هم اندیشید.

وی به انتقادات بسیاری که به چگونگی اجرای پروژه قطار شهری وجود دارد، اشاره کرد و گفت: ما وارث وضعیت فعلی هستیم و امکان بازنگری و اجرای یک طرح جدید هم میسر نیست.

وی گفت: خوشبختانه همه در مورد اجرای بخش زیرزمینی قطار شهری اجماع دارند و عملیات اجرایی این بخش باید با شتاب بیشتری پیش برود و مردم پس از سال‌ها انتظار، نتیجه عملی این هزینه‌ها را مشاهده کنند.

استاندار کرمانشاه از عزم جدی مدیریت ارشد استان برای فعال کردن فاز ۲ پروژه قطار شهری کرمانشاه خبر داد و گفت: تمام توان خود را برای وصول طلب‌های شهرداری از ادارات دولتی و تامین مالی پروژه‌ به کار خواهیم گرفت.

وی در ادامه از تشکیل کارگروه استانی پروژه قطار شهری خبر داد و گفت: این کارگروه برای چگونگی حل مشکلات پروژه و راه‌های تامین مالی آن تصمیم گیری خواهد کرد.

دکتر صحرایی گفت: در شرایط فعلی ۲۰۰ نفر در این پروژه مشغول به کار هستند و اگر فعال شود این میزان به ۱۵۰۰ نفر می رسد و برای جوانان بیشتری اشتغال ایجاد می‌شود.

در این نشست ۲ ساعته که پس از بازدید میدانی از فاز ۲ پروژه قطار شهری برگزار شد؛ مشکلات این پروژه با حضور مدیرکل دفتر شهری، شهردار کرمانشاه، اعضای شورای شهر، مدیر قطار شهری و پیمانکار پروژه بررسی شد.