صیانت از هیرکانی خواسته مردم است/ ۲۲ درصد جنگل های شمال از بین رفته

ایرسا_ معاون دادگستری گیلان، صیانت از جنگل های هیرکانی را خواسته مردم دانست و بیان کرد: جنگل های هیرکانی میراث میهنی بوده و متعلق به همه دنیاست. 

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از پایگاه خبری گیل فام — احمد آقایی با اشاره به گزارش های مردمی درخصوص واگذاری ۵۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی ماکلوان فومن به شهرداری این منطقه جهت احداث پارک جنگلی، اظهار کرد: در جهت پیگیری مطالبه مردم، رئیس کل دادگستری استان گیلان از منطقه بازدید داشت.

وی با بیان اینکه منطقه مذکور یک جنگل انبوه و پیوسته است، افزود: احداث پارک جنگلی بهانه بوده و هدف این پروژه جز از بین بردن جنگل نیست.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، با بیان اینکه طی چهار دهه گذشته ۲۲ درصد جنگل های شمال از بین رفته است، خاطرنشان کرد: متاسفانه عده ای با طرح هایی که در ظاهر به نفع مردم است، غارتگری می کنند و چیزی جز تخریب و سوءمدیریت نیست.

آقایی، جنگل های هیرکانی را خطر قرمز حاکمیت، نظام و دستگاه قضا دانست و عنوان کرد: همانگونه که دولت در حوزه آزادسازی سواحل ورود کرده، دستگاه قضا نیز در حوزه صیانت از انفاق جدی بوده و اجازه نمی دهیم جنگل ها از بین برود.

وی با اشاره به معامله انفال برای حفظ جایگاه مدیریتی توسط برخی از مدیران، گفت: احدی نمی تواند از قانون و عدالت بگریزد.

معاون دادگستری گیلان، صیانت از جنگل های هیرکانی را خواسته مردم دانست و بیان کرد: جنگل های هیرکانی میراث میهنی بوده و متعلق به همه دنیاست لذا بر مدار قانون و اصلاح سوءمدیریت ها، باید از این جنگل ها حفاظت کنیم و تا به نسل های بعدی سپرده شود.