همزمان با سالروز عملیات غرورآفرین بازی دراز انجام شد؛

صعود ۳۵ هزار نفری به ارتفاعات بازی‌دراز

ایرسا- صعود سراسری به ارتفاعات بازی‌دراز سرپل‌ذهاب، همزمان با سالروز این عملیات غرورآفرین برگزار شد.

 به گزارش ایرسا آنلاین، این مراسم با حضور جمعیت کثیری که قریب ۳۵ هزار نفر تخمین زده می‌شد، از نخستین ساعات صبح امروز(۱۵ اردیبهشت)برگزار شد و زائرین با صعود به ارتفاعات بازی دراز، به مقام شامخ شهدای این عملیات و دیگر شهدا ادای احترام کردند.

حضور خانواده‌های معظم شهدا که عکس‌های فرزندان شهید خود را در دست داشتند، جانبازانی که به یاد همرزمان شهید خود آمده بودند و جوانانی که آمده بودند تا بگویند ادامه دهنده راه شهدا هستند، در این برنامه معنوی خودنمایی می‌کرد.

سردار بهمن ریحانی فرمانده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه در این مراسم با خوش‌آمدگویی به حاضرین، گفت: جای جای بازی دراز جای پای شهدای بزرگی است که با نثار جان خود، امنیت و عزت امروز را برای ما به ارمغان آوردند.

وی با اشاره به حضور بیش از ۱۴ هزار زائر از ۲۵ استان کشور و همچنین جمعیت زیادی از مردم استان کرمانشاه در این مراسم، گفت: امروز اینجا آمده‌ایم تا به دشمنان بفهمانیم ما همچنان پای آرمانهای انقلاب و شهدا ایستاده‌ایم و مطمئنا این حضور موجب عصبانیت دشمنان و مایه امید دوستان انقلاب است.

ریحانی ادامه داد: در سالها و ماه‌های گذشته دشمنان تلاش کردند فرهنگ شهید و شهادت را از ما بگیرند، اما ما همچنان ایستاده‌ایم و راه شهدا را ادامه می‌دهیم و تا زمانی که این روحیه و فرهنگ را داریم، پرشتاب به سمت قله‌های پیشرفت خواهیم رفت.

وی همچنین از مردم و مسئولین شهرستان سرپل‌ذهاب و شهرستانهای اطراف برای میربانی شایسته از زائرین بازی دراز تقدیر کرد.

سخنران ویژه این مراسم سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران بود.

سالروز عملیات بازی دراز آغاز سال راهیان نور کشور نیز است.

شب گذشته نیز یادواره شهدای عملیات بازی دراز در بقعه احمدبن اسحاق سرپل‌ذهاب برگزار شد.

عملیات بازی دراز اردیبهشت ۱۳۶۰ با هدف باز پس گیری ارتفاعات بازی دراز از صدامیان انجام شد، در این عملیات شهید شیرودی خلبان نامدار کشورمان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.