صدور هزار و ۷۴۶ کارت سلامت برای رانندگان کرمانشاهی

ایرسا_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از صدور هزار و ۷۴۶ کارت سلامت در مراکز طب کار استان کرمانشاه خبر داد.

به گزارش ایرسا آنلاین، فریبرز کرمی با اشاره به فعالیت ۳ مرکز طب کار در استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سالجاری تا کنون هزار و ۷۸۰ پرونده برای متقاضیان دریافت کارت سلامت تشکیل شده است و یک هزار ۷۴۶ کارت در این مراکز صادر شده است.

در این مراکز آزمایشاتی شامل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز ۱۵۴۶ کارت باطل شده و ۵۹۳ پرونده نیز به دلیل نقص در مدارک هنوز به مرحله صدور کارت نرسیده است.

فریبرز کرمی افزود: مطابق دستورالعمل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور کلیه رانندگان مینی بوس‌ها و اتوبوس ها، رانندگان کامیون‌ها و کامیونت‌ها و رانندگان سواری‌های برون شهری موظف هستند با مراجعه به مراکز مورد تایید طب کار که از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مجوز صدور کارت سلامت دارند نسبت به انجام معاینات و آزمایشات طب کار و دریافت کارت سلامت اقدام کنند.

کرمی گفت: بیش از ۲۳ هزار راننده در استان کرمانشاه فعالیت دارد که از این تعداد ۲ هزار و ۹۶۴ راننده بخش جابه جایی مسافر و ۲۰ هزار و ۱۰۰ راننده در بخش حمل و نقل کالا فعالیت دارد.