شیونامه عزاداری محرم به هیئات‌های مذهبی ابلاغ شد

ایرسا_ در اولین کارگروه عزاداری ستاد کرونا استان کرمانشاه که با مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تصمیم ستاد کرونا برای برگزاری مراسم محرم به هیئت‌های مذهبی اعلام شد.

به گزارش ایرسا آنلاین، احمدی مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان در این نشست با اشاره به اینکه این سازمان متولی برگزاری و نظارت بر هیئت‌های مذهبی گفت: از روز اول محرم عزاداری‌ها در تمامی مساجد و تکایای که مکان سرباز دارند با کسب مجوز از سازمان تبلیغات اسلامی برگزار خواهد شد و مکان‌هایی هم که فضای سرباز ندارند می‌توانند با دریافت معرفی نامه از سازمان تبلیغات اسلامی از فضا‌های ورزشی مدارس و مکان‌هایی که سقف آن‌ها بالای ۶ متر است استفاده کند.
حجت‌الاسلام احمدی با اشاره به اینکه در استان کرمانشاه ۱۸۰۰ هیئت ثبت شده است افزود: قرار است با همکاری سازمان صمت  مواد ضدعفونی هیئت‌ها و ماسک‌های مورد نیاز برای عزاداران خصوص در مناطق محروم و حاشیه‌ای تامین شود.
او در خصوص توزیع نذورات هم گفت: امسال با توجه به مصوبات ستاد کرونا استان هیچ کدام از هیئت‌ها پخت و توزیع نذورات را ندارند و به جای آن در قالب طرح مواسات بسته های معیشتی در نواحی حاشیه ای شهر و مناطق کم برخوردار توزیع میشود.