شرایط بهره مندی مشمولان از تسهیلات طرح مهارت آموزی

ایرسا_ معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان شرايط بهره مندي مشمولان از تشهيلات طرح مهارت آموزي را تشريح کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین ، سرهنگ “مسعود همتی” اظهار داشت: با توجه به تاکیدات فرمانده معظم کل قوا بر تربیت و آموزش سربازان در دوران سربازی و رفع معضل بیکاری و دغدغه اشتغال جوانانی که برای دفاع از تمامیت ارضی کشور در نیروهای مسلح خدمت می کنند ، از اوایل سال ۹۶ قرارگاه مهارت آموزی در حال فعالیت است .

وی ادامه داد: برای ترویج فرهنگ مهارت آموزی در جامعه ۱۲ مشوق از جمله یک ماه کسر خدمت سربازی ، یک ماه مرخصی تشویقی ، ۶ ماه تعویق اعزام به خدمت ، اعطا درجه ، بخشش اضافه خدمت ، بکارگیری بعنوان مربی و اولویت استخدام در نیروهای مسلح برای سربازان دارای مهارت در نظر گرفته شده است .

معاون وظیفه عمومی انتظامی استان کرمانشاه بیان داشت : افرادی که قبل از سربازی دوره های مهارت آموزی را طی کرده و موفق به کسب گواهی شوند ، می بایست برای بهره مندی از مشوق های فوق تا ۲ ماه قبل از تاریخ اعزام به خدمت در سامانه سخا ثبت نام کنند .

سرهنگ همتی تصریح کرد: متقاضیان در صورت ثبت درخواست در سامانه سخا می توانند ۴ اولویت را انتخاب کنند و بر اساس امتیازاتی که کسب می کنند ، از یکی از مشوق ها برخوردار شوند .

وی افزود : کلیه کسانی که حداقل ۸۰ ساعت مهارت کسب کرده اند ، دارندگان دوره های کوتاه مدت فنی و حرفه ای ، کشاورزی ، دارندگان مدرک هنرستان ، فارغ التحصیلان گروه پزشکی و پیراپزشکی می توانند از تسهیلات فوق بهره مند شوند .

این مقام انتظامی یادآوری کرد: سایر فارغ التحصیلان دانشگاهی در صورتیکه ۲۴۰ امتیاز بواسطه کسب مهارت های مرتبط با رشته ، واحد عملی ، کار آزمایشگاهی ، تدریس در رشته تحصیلی و … را کسب کنند ، می توانند از مشوق های فوق برخوردار شوند .

وی ادامه داد: مشمولان غایبی که برای اعزام به خدمت اقدام کرده اند نیز در صورت داشتن مهارت و ثبت نام در سامانه سخا از بخش اضافه خدمت برخوردار می شوند .

معاون وظیفه عمومی پلیس کرمانشاه خاطرنشان ساخت: طرح مهارت آموزی جزء ماموریت های نیروهای مسلح بوده و ان شاء الله بناست که همه سربازان نیروهای مسلح یک مهارت تخصصی و ۵ مهارت عمومی از جمله مهارت کسب و کار ، سبک زندگی ، سواد مالی و حقوقی ، سواد رسانه ای ، امداد و نجارت را کسب کنند .

سرهنگ همتی با اشاره به اینکه یکی از ماموریت های ماعلاوه بر توانمند سازی سربازان، کمک به اشتغال جوانان است که ان شاءالله با کمک دولت و مجلس ، سربازان جزء وام گیرندگان شناخته شوند و در این راستا مبلغ تسهیلات وام خود اشتغالی آنان افزایش یابد .

وی در پایان و با بیان اینکه گروه کاری مهتا در راستای هدایت و راهبری دستگاه های کشوری و لشکری استان ها تشکیل شده است ، ادامه داد : امیدواریم با تلاش گسترده دستگاههای متولی امر مهارت آموزی در سطح نیروهای مسلح و دستگاه های دولتی ، موضوع مهارت آموزی پر رنگ تر از قبل جلوه نماید و بتوانیم همه سربازان را تحت پوشش مهارت آموزی قرار دهیم .