ایرسا_استاندار کرمانشاه در دیدارهای جداگانه امروز (۱۴مهرماه) با معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن کشور دیدار و موضوعاتی از جمله تکمیل مسیر راه آهن به اسلام آبادغرب، احداث‌ آزاد راه همدان- کرمانشاه و تقویت بخش بار راه آهن استان را پیگیری کرد.

به گزارش ایرسا آنلاین، هوشنگ بازوند در این دیدار ضمن تأکید بر ضرورت تکمیل خطوط آنتنی تا نزدیکی واحدهای تولیدی برای استفاده بهینه از ظرفیت بخش بار ریلی گفت: با توجه به موافقت قبلی وزارت راه و شهرسازی و شرکت راه آهن نسبت به تحقق این مهم، انتظار داریم سوی وزارت متبوع اهتمام و جدیت بیشتری را برای شروع عملیات اجرایی این طرح شاهد باشیم.

وی افزود: تقویت شبکه حمل و‌نقل و ناوگان ریلی می تواند زمینه ساز توسعه منطقه باشد و فعالیت راه آهن در بخش مسافری نمی تواند به تنهایی کارکردهای پیشرفت و توسعه را به همراه داشته باشد.

استاندار در این نشست ضمن پیگیری راه اندازی اداره کل راه آهن کرمانشاه گفت: بهره برداری مطلوب از شبکه ریلی، افزایش ایمنی و حفظ کیفیت زیرساخت و ناوگان، رعایت استانداردها و ارتقای مستمر کیفیت و کمیت خدمات باری و مسافری از جمله ضرورت هایی است که با راه اندازی اداره کل راه آهن کرمانشاه محقق و مشکلات احتمالی نیز حل می شود که در انجام امور تسریع صورت می گیرد.

مقام ارشد استان همچنین تکمیل زیرساخت ها و زیر گذرهای راه آهن موجود در محدوده شهرستانها هرسین و صحنه را خواستار شد و اظهار داشت: با اقدامات انجام شده و احداث ایستگاه های باری با همکاری بخش خصوصی، می‌توان امید داشت که از طرفیت راه آهن کرمانشاه به صورت بهینه استفاده کرد.

در این دیدارها که با حضور دکتر خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و رسولی مدیرعامل راه آهن کشور در تهران انجام شد موضوع تعیین تکلیف ۲۵۰ هکتار زمین برای دهکده لجستیک نیز پیگیری شد.