ایرسا_ استاندار كرمانشاه تاكيد كرد: بايد زيرساخت ها و شرايط لازم براي فعاليت فارغ التحصيلان دانشگاهي در بخش خصوصي فراهم شود و دستگاه هاي ذيربط در اين راستا وظيفه دارند نهايت تلاش خود را بكار گيرند.

 

به گزارش ایرسا انلاین؛ هوشنگ بازوند امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان، مهمترین وظیفه مدیران را تلاش برای ایجاد اشتغال جوانان به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد و اظهار داشت: چالش بیکاران فارغ التحصیل یک موضوع بسیار مهم است و این افراد از سرمایه های جامعه هستند و توقع این افراد از مدیران برای ایجاد شغل، توقع کاملاً به جایی است.

وی خواستار تدوین یک بانک اطلاعاتی بسیار دقیق از فارغ التحصیلان دانشگاهی استان با توجه به رشته و نوع تخصص آنان شد و گفت: باید چنین بانک اطلاعاتی به تفکیک شده داشته باشیم زیرا این نوع بانک اطلاعاتی ضمن اینکه وضعیت تحصیلی دانشگاهیان را مشخص می کند از سوی دیگر کمک حال مدیران و مسئولین جهت ایجاد شغل برای این افراد می باشد.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان تصریح کرد: همه موظف هستیم که شرایط و بسترهای لازم را برای ایجاد شغل فارغ التحصیلان دانشگاهی فراهم کنیم.

بازوند، بهترین فرصت کاری برای فارغ التحصیلان را  زمینه سازی جهت ورود این افراد به بخش خصوصی و سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: مدیران باید تلاش کنند که با حذف بوروکراسی های اداری زمینه ساز مشارکت و ورود جوانان به ویژه فارغ التحصیلان به بخش خصوصی باشند و اگر این ساختار تقویت و بهبود پیدا کند بدون شک رغبت این افراد برای حضور در بخش خصوصی بسیار افزایش خواهد یافت.

مقام عالی استان امید بخشی به جوانان برای ایجاد سازوکارهای لازم برای جذب آنان در بخش های مختلف را بسیار مهم عنوان کرد و بیان داشت: جوانان و فارغ التحصیلان چنانچه شرایط کار در بخش خصوصی را مناسب ببنند حتماً در این بخش حضور پیدا خواهند کرد و همین موضوع علاوه بر اشتغالزایی منجر به رونق اقتصادی و افزایش تولید در جامعه خواهد شد.

وی همچنین با مهم عنوان کردن نقش آموزش برای ایجاد شغل و کاهش نرخ بیکاری گفت: دستگاه های ذیربط مانند آموزش فنی و حرفه ای وظیفه دارند که بسترهای لازم را برای توسعه آموزش به جوانان و فارغ التحصیلان فراهم کنند و با اجرای این کار جوانان بهتر در جریان قرار می گیرند که کالاهای تولیدی خود را چگونه بفروشند و سطح بازاریابی در جامعه افزایش پیدا می کند.

بازوند در ادامه خواستار فراهم ساختن زیرساخت های لازم در جامعه برای حضور فارغ التحصیلان در بخش خصوصی شد و افزود: باید زیرساخت ها و شرایط لازم برای فعالیت فارغ التحصیلان دانشگاهی در بخش خصوصی فراهم شود و این از وظایف مهم دستگاه های اجرایی است.

استاندار کرمانشاه همچنین با تاکید بر جذب جوانان بومی از سوی پیمانکاران در استان اظهار داشت: چنانچه شرایط جذب جوان بومی و غیر بومی از لحاظ تخصص یکسان است هیچ شرکتی پیمانکاری حق ندارد که از جوانان غیر بومی در استان استفاده کند و هر شرکتی نیاز به نیروی کار دارد اولویت آن حتماً باید جذب نیروی کار بومی باشد و در این راستا دستگاه های ذیربط وظیفه دارند که با نظارت دقیق مانع جذب نیروی کار غیر بومی در شرکت های پیمانکاری شوند.

بازوند همچنین در خصوص پرداخت تسهیلات حمایتی مشاغل آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا گفت: اگرچه عملکرد استان کرمانشاه در این زمینه قابل قبول بوده، اما باید روند پرداخت را سرعت بدهیم و همچنین تلاش کنیم از تسهیلات حمایتی برای جبران خسارت اقتصادی سنگینی که شیوع بیماری کرونا برای کرمانشاه ایجاد کرده، استفاده کنیم.