ایرسا- فرماندار قصرشیرین گفت: زلزله‌های ۴.۷ و ۳.۳ ریشتری صبح امروز شنبه که در فاصله زمانی بسیار کم از هم این شهرستان را لرزاند هیچ‌گونه خسارت جانی و مالی نداشت.

به گزارش ایرسا آنلاین به نقل از ایرنا، محمد حیدری افزود: به محض وقوع ۲ زلزله که در ۱۶ کیلومتری قصرشیرین به بزرگای ۴.۷ و ۳.۳ در ۲ فاصله زمانی کوتاه، ستاد مدیریت بحران به حال آماده باش درآمده است.

وی اظهار داشت: گروه های ارزیاب در منطقه حضور دارند و در ارزیابی اولیه از تمام دستگاه های اجرایی، انتظامی و دهیاران در روستاها تاکنون هیچ گونه خسارت مالی یا جانی از سوی دستگاه های ذیربط و یا مردم گزارش نشده است.

وی با بیان اینکه زمین لرزه ها با شدت تمام و به طور کامل در قصرشیرین محسوس بود، اظهار داشت: دستگاه‌های امدادی نیز در آماده‌باش کامل هستند تا در صورت هرگونه اتفاق در کمترین زمان ممکن خدمات‌رسانی کنند.

با توجه به تجربه تلخ زلزله سال ۹۶ و ۹۷، زمین لرزه ی نسبتا شدید صبح امروز در قصرشیرین مردم این منطقه را با وجود سرما به بیرون از منازل کشاند.

زلزله ۴.۷ریشتری صبح امروز ساعت ۶ و ۲۱دقیقه و ۴۷ ثانیه و در عمق ۱۰کیلومتری و در ۱۶ کیلومتری قصرشیرین و ۲۳کیلومتری سرپل‌ذهاب و ۲۴کیلومتری خانقین عراق به وقوع پیوست.

چهار نفر براثر زلزله غرب استان مصدوم شدند

مسوول روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان کرمانشاه از مصدومیت چهار نفر براثر زلزله صبح امروز شهرستان‌های غربی استان خبر داد و گفت: این چهار نفر در شهرستان قصرشیرین مصدوم شدند.

اکبر آزادی افزود: ساعت ۶ و ۲۱ دقیقه صبح امروز شنبه در حوالی قصرشیرین زلزله ای به بزرگی۴/۷ ریشتر بوقوع پیوست که بلافاصله تیم های ارزیاب به منطقه اعزام و به بیمارستان‌های منطقه اعلام آماده باش نسبی شد.

وی توضیح داد: طی ارزیابی های اولیه این حادثه تاکنون چهار مصدوم داشته است که با وسایل شخصی به بیمارستان قصرشیرین منتقل شدند.

آزادی افزود: هر‏ گونه‏ تغییر‏ در‏ وضعیت‏ نهایی‏ حادثه‏ متعاقبا‏ اعلام‏ خواهد‏ شد‏.