رشد ۵۲ درصدی تردد مسافران بهاری در استان کرمانشاه

ایرسا_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در فصل بهار مجموعا” ۹۱ هزار و ۷۲۸ اتوبوس، مینی بوس و سواری به منظور جابجایی مسافران در سطح محورهای مواصلاتی استان تردد داشتند که از رشد ۵۲ درصدی نسبت به سال گذشته در همین بازده زمانی را حکایت دارد.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهندس فریبرز کرمی، اظهار داشت: در فصل بهار مجموعا” ۹۱ هزار و ۷۲۸ اتوبوس، مینی بوس و سواری به منظور جابجایی مسافران نسبت به ۳ ماهه اول سال گذشته رشد ۵۲ درصدی داشته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه افزود: در این میان، تردد ۱۱هزار اتوبوس، ۱۸ هزار مینی بوس و ۶۲ هزار سواری به ثبت رسیده است.

کرمی گفت: همچنین از ابتدای سال، ۱۵۲ هزار مسافر توسط اتوبوس، ۲۸۸ هزار مسافر به وسیله مینی‌بوس و ۱۸۰هزار مسافر با سواری جابجا شده اند.

وی عنوان کرد: در این مدت مجموعا” ۶۲۰ هزار و ۳۶۳ مسافر جابجا شده اند که این آمار از رشد ۲۸ درصدی حکایت دارد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمانشاه گفت: در استان دو هزار و ۹۶۰ راننده فعالیت دارند که عموما” بیش از ۴۰ سال سن دارند.

کرمی تصریح کرد: ۱۹۵ دستگاه اتوبوس با میانگین طول عمر ده سال، ۸۵۳ دستگاه مینی بوس با میانگین عمر ۳۰ سال و ۹۱۷ دستگاه سواری با میانگین عمر ۱۲ سال در حال ارائه خدمات به مردم هستند.