ایرسا- رئیس اتاق کرمانشاه گفت: کرمانشاه در زمینه حجم معاملات بازار سرمایه رتبه نهم را دارد که بیانگر ظرفیت عظیم این بازار برای تامین مالی بخش تولید است.

به گزارش ایرسا آنلاین، کیوان کاشفی در آیین افتتاح همایش منطقه ای تامین مالی غرب کشور با حضور مدیران ارشد بورس ایران در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: واحدهای استان در رتبه ۲۶ قراردارند که واحد های استان نتوانسته اند به خوبی از بازار سرمایه استفاده کنند.

وی افزود: این همایش قدم اصلی برای حرکت تولید کرمانشاه به سمت بازار سرمایه است

کاشفی با اشاره به اینکه در سالیان اخیر اتکای اصلی بخش خصوصی به تامین مالی از طریق تسهیلات بانکی که در شهرستان ها بیشتر بوده است، گفت: اتاق کرمانشاه تلاش کرده، در کنار تامین مالی از طریق تسهیلات سایر روش های تامین مالی از جمله بازار سرمایه را نیز برای فعالان اقتصادی جا بیندازد

به گفته رییس اتاق بازرگانی کرمانشاه، بورس می تواند به پویایی اقتصاد کرمانشاه با قدمتی که در حوزه تولید و تجارت دارد کمک کند.

کاشفی با اشاره به اینکه تعامل بسیار سازنده ای با بورس منطقه ای کرمانشاه داریم که انعقاد تفاهم نامه همکاری و برپایی این همایش خروجی همین تعامل است،گفت: استان کرمانشاه پتانسیل بالای در زمینه تولد و صادرات دارد که هر ساله در رتبه ۵ الی ۶ قرار گرفته و بیش از ۳ میلیارد دلار صادرات دارد.

  • خبرنگار : پوریا زارعی