راه اندازی دو واحد جدید سردخانه محصولات کشاورزی در شهرستان روانسر

ایرسا_ رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت؛ در راستای تحقق اهداف برنامه توسعه سه ساله بخش کشاورزی و همچنین برنامه های پدافند غیر عامل، دو واحد سردخانه جدید در شهرستان روانسر راه اندازی و به چرخه خدمت رسانی در منطقه اضافه شد.

‍ ‍

به گزارش ایرسا آنلاین، نوربخش حاتمی با اعلام این خبر افزود؛ این واحدها باعث رونق تولید، ایجاد آرامش در کشاورزان و تجار منطقه و همچنین ایجاد اشتغال گردیده است.
حاتمی ظرفیت دو سردخانه فوق را حدود ۵۰۰۰ تن اعلام نمود و اظهار نمود؛ این سردخانه ها ظرف مدت کمتر از یکسال به بهره برداری رسیده اند که یک اقدام جهشی و کم سابقه در استان بوده است.

حاتمی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از کشاورزان به منظور کشت محصول سیب زمینی اقدام به عقد قرارداد با این سردخانه ها به منظور نگهداری بذر سال آینده خود نموده اند خاطرنشان کرد؛ در سالهای گذشته کشاورزان این منطقه مجبور بودند بذر مورد نیاز خود را از استان همدان و… تامین کنند.

حاتمی سپس با اشاره به ضرورت ایجاد سردخانه در استان، تصریح کرد؛ سردخانه های فعلی به هیچ عنوان جوابگوی استان پهناور و مطرح کشاورزی کشور نبوده و انشالله طی سالهای آینده با همکاری مسئولین ارشد استان و بانکهای عامل بخصوص بانک کشاورزی بتوانیم ظرفیت مطلوبی از سردخانه در استان به منظور ذخیره سازی محصولات کشاورزی ایجاد نمائیم.