ایرسا_ دکتر هدایت حاتمی معاون سابق هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه که به وزارت صمت رفت در آخرین روز کاری خود نامه ای ضمن ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده برای تداوم مسیر توسعه استان، از مردم کرمانشاه خداحافظی کرد.

در نامه خداحافظی دکتر هدایت حاتمی معاون سابق اقتصادی استانداری کرمانشاه خطاب به مردم کرمانشاه آمده است:

 به نام خدایی که عزت انسان در دست اوست

قبل از هر چیز فرارسیدن ماه عبادت و عبودیت، ماه دعا و غفران الهی را به محضر همه مسلمانان جهان تبریک و شادباش می‌گویم و از خداوند متعال می‌خواهم که سایه رحمتش را بر کشور اسلامیمان بگستراند تا میهن و هم‌میهنانمان از بحران‌های سخت پیش آمده به سلامت عبور کنند.

مردم عزیز استان ،دوستان و همکاران گرانقدر

۳۲ ماه پیش که برای خدمتی دوباره به استان آمدم روزی را نیز می‌دیدم که فرصت خدمت را به عزیزی دیگر واگذار نمایم و از این بابت همواره خود را آماده اینگونه آمدن‌ها و رفتن‌ها نگه داشته‌ام. در شرایطی به استان آمدم که بحران زلزله مهیب آبان۹۶ و متعاقب آن سیل، جنگ اقتصادی  ترامپ و نهایتا پاندومی کرونا همواره ما را در مسیری سخت برای تاثیرگذاری بر اقتصاد استان قرار داده بود و کماکان نیز ادامه دارد. اما با لطف خداوند متعال و راهبری و پشتیبانی استاندار محترم، معاونین و مدیران استان و بویژه دعای خیر مردم، در راه خدمت به مردم، آن هم در دیاری که به عطر و یاد شهدا مزین است با تلاشی شبانه روزی، بارها موفق شدیم که با  برنامه‌ریزی مناسب و ارائه راهکارهای هوشمندانه و پیگیری هدفمند، زمینه کاهش  حدود ۸ درصدی نرخ بیکاری که تا قبل از آن نزدیک به۲۳ درصد بود را فراهم نماییم و باعث بهبود فضای کسب و کار و نیز  جذب بالاترین میزان تسهیلات بانکی  ارزان قیمت و روند موفق جذب و جلب سرمایه گذاری داخلی و خارجی، ارتقا و تقویت شرکت‌های دانش بنیان و  تلاش برای شکوفایی اقتصادی استان شویم.

خوشبختانه آمارهای ۱۰ فصل گذشته، نشان می‌دهد که استان در اکثر شاخص‌های اقتصادی روندی رو به رشد و بهبود داشته که این امر با همراهی، همدلی و پشتیبانی مجموعه مدیریتی استان حاصل گردید و خداوند متعال را از این بابت شاکر و قدردانم. هرچند در این ۹۵۰ روز سر از پا نشناخته ، عاشقانه و شبانه روز در خدمت مردم ، فعالان اقتصادی و اجرای برنامه‌های توسعه‌ای استان بوده‌ام اما نیک می‌دانم که مانند هر کسی، من نیز قصوراتی داشته‌ام که یقینا مردم شریف و نجیب استان، آنها را با بزرگواری بخشیده و خود نیز بابت آنها از همگان عذرخواهی نموده و حلالیت می‌طلبم.

لازم است یادآور شوم که در این مدت، پروژه های مهمی در سطوح کوچک، متوسط و بزرگ به بهره برداری رسیده و صدها پروژه دیگر در بخش‌های مختلف اقتصادی در دست ساخت می‌باشند که امسال و سالیان آتی به ثمر می نشینند.

زیرساخت‌های اقتصادی استان در این مدت، تقویت شده و اقتصاد استان را در مسیری درست به حرکت در آورده است که قطعا در حال حاضر و آینده‌ای نه چندان دور، اثرات خود را نشان خواهد داد و پتانسیل‌های این استان غنی و پر از قابلیت، شکوفاتر خواهد گردید.

مدیران و همکاران عزیز و مردم شریف استان

حال که با توجه به نیاز کشور به خدمات اینجانب، فرصت خدمت در سنگری دیگر در وزارت صنعت، معدن و تجارت برایم فراهم گردیده از همه شما بزرگواران به ویژه استاندار گرامی که او را نعمتی برای استان می‌دانم و مردم کرمانشاه هیچگاه نام ایشان و خدمات شایسته‌اش را فراموش نخواهند کرد، معاونین محترم استاندار، نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه و ائمه جمعه سراسر استان، نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری، مدیران ستادی،فرمانداران، بخشداران، مدیران محترم بانکها، فعالان بخش خصوصی( مدیران صنایع، فعالان حوزه کشاورزی، معدن  و…)، خبرنگاران و فعالان حوزه رسانه و خاصه مردم شریف استان و نیز همکاران عزیز و پرتلاشم در حوزه معاونت اقتصادی، خداحافظی و طلب حلالیت دارم. وجدانم راحت و آسوده است که در این مدت هیچگاه کم‌کاری نداشته‌ و از فرصت خدمت در اختیار برای منافع شخصی استفاده نکرده‌ام.

در پایان امیدوارم در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به نام«تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» نامگذاری شده است شاهد سربلندی کشور عزیزمان، هموطنان لایق و شایسته ام و به ویژه مردمان سرزمین مادریم، کرمانشاه باشم.قطعا در هر جا و هر فرصتی از کمک به توسعه این دیار غفلت نکرده و خود را موظف به آن می‌دانم.

خدایا چنان کن سرانجام کار

تو خشنود باشی و ما رستگار

با احترام.فرزند کوچک کرمانشاه

هدایت حاتمی