دهکده لجستیک یک فرصت فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است

ایرسا_ معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه در حاشیه بازدید از پروژه دهکده لجستیک و ایستگاه خط بارگیری راه‌آهن کرمانشاه که با حضور استاندار کرمانشاه صورت گرفت؛ اظهار داشت: قرار است ۲۵۰ هکتار از اراضی شهرک صنعتی کرمانشاه به مجموعه راه آهن برای اجرای پروژه عظیم دهکده لجستیک واگذار شود که اکنون مرحله طراحی آن انجام گرفته و پروژه در مراحل واگذاری زمین قرار دارد‌.

به گزارش ایرسا آنلاین، مهرداد سالاری گفت: در دهکده لجستیک بخش‌های مختلفی مانند؛ بانک، انبارهای نگهداری کالا، سردخانه‌ها، مجموعه های خدماتی و … پیش بینی شده است که یک فرصت بسیار خوب برای سرمایه گذاری بخش خصوصی محسوب می شود.

مهندی سالاری ادامه داد: دهکده لجستیک کرمانشاه از یک موقعیت بسیار مناسب برای دسترسی خیلی سریع به راه آهن، فرودگاه و کریدور بزرگراهی برخودار است.

وی همچنین پیرامون ایستگاه بارگیری راه‌آهن کرمانشاه گفت: این ایستگاه باری به چهار خط ریلی مجهز شده است که در آن کالاهایی مانند سوخت و انواع غلات بارگیری می‌شود.

معاون استاندار افزود: قرار است سکوهای بارگیری غلات و زیرساخت های مورد نیاز مانند برق و آب این ایستگاه نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: همچنین قرار است شبکه ریلی به صورت آنتنی به مراکز مهم تولید کالا مانند پتروشیمی‌های استان، سیمان سامان و مراکز دیگر وصل شود و از این ظرفیت برای توسعه مراکز تولیدی استفاده شود.