دلیل خام فروشی در استان کرمانشاه نبود زیرساخت ها است/در ادارات استان سلیقه ای کار می شود/افزایش چندین برابری قیمت گاز و برق به صنعتگران خسارت وارد می‌کند

ایرسا_ رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه در نشست خبری پیش از ظهر امروز که به مناسب روز ملی صنعت و معدن با اصحاب رسانه برگزار شد، گفت: صنعت گران خط اول مقدم هستند که با رشادت ها و با سختی های که دارند در حالت فعالیت هستند.

به گزارش ایرسا آنلاین، جهانبخش شکری اظهار کرد: ۲۷۰ واحد فعال در استان وجود که ۱۵۷ واحد فعال است که ۹۵ معدن سنگ لاشه و الباقی سنگ تزئینی است.

وی با اشاره به اینکه تعداد واحد های تولدی در استان ۱۱۲۰ واحد است گفت: ۸۰۰ واحد فعال و الباقی تعطیل هستند که در سال گذشته ۱۶ واحد تعطیل مجدد فعال شده است.

وی گفت: دلیل خام فروشی در استان کرمانشاه، نبود زیرساخت ها است که دولت در استان به آن توجه نمیکند.

شکری با تاکید بر اینکه در ادارات استان سلیقه ای کار می شود گفت: با افرادی که کار شکنی و سلیقه ای کار می‌کنند و در کار تولید کنندگان و کارآفرین سنگ اندازی می‌کنند، برخورد نمی‌شود.

رئیس خانه صنعت و معدن و تجارت استان کرمانشاه با تاکید بر اینکه خصوصی سازی هر استان باید به مردم واگذار شود، گفت: در هر استانی که دولت واحد تولیدی را واگذار می‌کند باید به تمام مردم واگذار کنند و سهامی عام شود که مردم بتوانند به جای خرید دلار، سکه و… در این واحد های تولیدی سرمایه گذاری کنند و سود سهام به جای یک نفر به عموم مردم تعلق بگیرد.

وی گفت: در سال گذشته با توجه به اینکه مشکلات کرونا و تحریم وجود داشت در استان کرمانشاه توسعه های خوبی ایجاد شد و تولید کنندگان توانستند بدون تعدیل نیرو کارها را پیش ببرند.

وی اظهار کرد: در سال جاری یکی از مشکلات عمده ما، افزایش چندین برابری قیمت گاز بود که به روی قیمت تمام شده کالا رفته و جهت صادرات با مشکل رو به رو خواهد شد.

شکری در ادامه از افزایش چندین برابری برق اعتراض کرد و گفت: افزایش چندین برابری و قطع برق خسارت های فراوانی به صنعت خواهد زد. و موجب تعطیلی کارخانه جات خواهد شد. وزارت نیرو باید تلاش کند و حداقل برق بخش صنعت را قطع نکند.

رئیس خانه صنعت استان با اشاره به تولید سالانه ۲۲۰۰ مگاوات برق در استان گفت: طی سال گذشته ۸۰۰ مگاوات برق در استان کرمانشاه مصرف شده است و مابقی برق تولیدی به استانهای دیگر صادر شده است که در مقایسه با مصرف سایر استانها، این میزان مصرف، بالا نیست و نباید قطعی برق در استان ایجاد گردد.

از مسئولین و وزرات خانه می‌خواهیم که به استان کرمانشاه توجه ویژه داشته باشند کرمانشاه استانی مرزی است که خسارت های زیادی دیده، وزارت نیرو نباید برق صنعتگران و کارخانه های استان را قطع کند این اقدام موجب خسارت های فراوانی یه تولد کنندگان می‌شود. زمانبندی قطعی برق به شهرک های صنعتی کرمانشاه به خوبی انجام می‌شود اما در سایر شهرستان ها این امر انجام نمی‌گیرد و خسارت های مالی به واحد های تولیدی وارد شده است‌.

وی ادامه گفت: اگر صنعتگران ۲۰ درصد از برق استفاده کنند، تمامی کارخانه ها و تعطیل خواهد شد. با ۲۰ درصد استفاده از برق هیچ صنعتگری نمی‌تواند کار کند.