ایرسا_ استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی اظهار داشت: از مردم انتظار داریم از شرکت در مراسم‌های عزا و عروسی و حضور در اجتماعات شلوغ به شدت اجتناب کنند و به ویژه از غذا خوردن در فضاهای بسته مانند رستوران ها پرهیز کنند.

به گزارش ایرسا آنلاین، هوشنگ بازوند با تاکید بر لزوم رعایت مناسب پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری‌های اجتماعی اظهار داشت: از مردم انتظار داریم به خاطر حفظ سلامت خانواده و همشهریان، از شرکت در مراسم‌های عزا و عروسی و حضور در اجتماعات شلوغ به شدت اجتناب کنند و به ویژه از غذا خوردن در فضاهای بسته مانند رستوران ها پرهیز کنند.

وی در حاشیه نشست ستاد ملی کرونا که به ریاست رئیس جمهور و به صورت ارتباط تصویری با استانداران برگزار شد؛ اظهار داشت: موج پنجم کرونا از شرق کشور آغاز شده است و به مرکز و غرب کشور و استان‌های همسایه کرمانشاه هم رسیده است.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه نیز درگیر این موج تازه شده است در ادامه خاطرنشان کرد: استان کرمانشاه حداقل دو تا سه هفته دیگر درگیر موج پنجم کرونا است و اگر طی این مدت مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند ما شاهد کاهش تعداد موارد فوتی خواهیم بود ولی در غیر اینصورت هزینه های سنگین و غیرقابل جبرانی به استان وارد می شود.

مدیر ارشد استان عنوان کرد: متاسفانه شب گذشته یک بازدید میدانی از سطح شهر داشتم و متاسفانه وضعیت رعایت پروتکل‌ها مناسب نیست.

بازوند گفت: کادر درمان بیش از ۱۸ ماه است که به شکل شبانه‌روزی درگیر درمان بیماران کرونایی هستند. از مردم تقاضا داریم در راستای کمک به این عزیزان، پروتکل ‌های بهداشتی را رعایت کنند.